Erdem Ocak’dan Yeni Single: Özgür Ruh

Geçtiğimiz yıl kendi bestelerini yayınlamaya karar veren bu yönde “Uyu” adlı ilk çalışmasını Ocak ayında yayınlayan Erdem Ocak, şimdi ise yeni single çalışması “Özgür Ruh” ile karşımızda.

Söz, müziği ve aranjesi Erdem Ocak‘a ait olan şarkının kayıtları iki haftalık bir süreçle; Ankara Lotus Records‘da, mix işlemleri Emre Atalay & Doğu Gündüz, mastering işlemi ise Emre Atalay tarafından yapıldı.

Erdem Ocak’ın insan ruhunun özgürlük arzusuna ve arayışına bir psikoloğun bakış açısıyla yaklaştığı bu şarkı, dünyanın daha güzel bir yer olabilmesi için ruhsal ve zihinsel gelişimin önemini vurguluyor. Bir bedenin içine hapsolmuş ancak hep özgür kalmak isteyen ruhlar haline gelmemek için, bedenimizi beslediğimiz kadar ruhumuzu da beslememiz gerektiğini söylüyor.

Erdem Ocak kimdir?

1989 doğumlu müzik terapisti ve müzisyen. 13 yaşında gitarla başladı, 16 yaşında ilk kez Pamukkale Üniversitesi’nde profesyonel bir sahneye çıktı, ardından kendi bestelerini yazmaya başladı. 2008’den itibaren Ankara’daki bar etkinlikleri başta olmak üzere Bursa, Çanakkale, Eskişehir, İstanbul gibi şehirlerde sahne aldı. Bu yıllarda genellikle cover parçalar çalıyordu. Pearl Jam, Audioslave, Pink Floyd, Deep Purple, Led Zeppelin, Eric Clapton, The White Buffalo, Yavuz Çetin, Demir Demirkan gibi etkilendiği müzisyenlerin şarkılarını seslendirdi.

Geçmiş önemli etkinlikler: 2011 Anatolian Rock Fest, Rock Station, O Ses Türkiye, Milyon Ankara Keşif Sahnesi.

Geçtiğimiz yıl kendi bestelerini yayınlamaya karar verdi ve 31 Ocak’ta ilk teklisi “Uyu” yayınlandı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: