Eralp Çalık’ın Yeni Teklisi “Kara Yosun” Tüm Dijital Platformlardaki Yerini Aldı!

Uzun yıllardır devam eden müzik serüvenini dinleyicilerle yavaş yavaş paylaşmaya başlayan Eralp Çalık, Aralık 2020’den bu yana yayınladığı üç şarkısı ‘Gün’ ve ‘Gölge’ ve ‘Dünya Halim’ den sonra dördüncü ve yeni şarkısı ‘Kara Yosun’u yayınladı.

Tamamı canlı ve akustik olarak kaydedilen şarkının söz ve müziği ise Eralp Çalık’a ait.

İSTANBUL – Kasım 2021

Ortaokuldayken gitarla Fikret Kızılok şarkıları çıkarmaya çalışarak müzik alemine dalan Eralp Çalık, İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde okurken Boğaziçi Caz Korosu’na katılarak vokal müziğe yöneliyor. Şarkıcı, korodan yakın arkadaşları ile kurduğu Mensemble ve Vocca A capella vokal grupları ile verdiği birçok performansın ardından, Londra A capella festivalinde Türkiye’yi temsil etme şansını da yakalamış. Hikayesi, 2019 yılında Gökhan Türkmen’in ekibi GT band’de back vokal olarak yer almasıyla akmaya devam ediyor.

Uzun yıllardır sürdürdüğü bireysel müzik çalışmalarını dinleyicilerle paylaşmaya başlayan Eralp Çalık, ilk şarkısı Gün’ü Aralık ayında yayınlamıştı. Gün, şarkıcının katmanlı iç dünyasına zengin bir müzikal altyapının eşlik ettiğine dair ilk güçlü işaretti. İkinci teklisi ‘Gölge’de, şarkıcının, sıkışmış ve kimliğini arayan duygular dünyasındaki arayışına şahit olduk. ‘Dünya Halim’de ise, sürekli arzuladığımız ama kavuşmak dahi istemediğimiz şeylerin, kendi dünya hallerimizi aradığımız toprakların peşine düştük.

5 Kasım’da yayınlanan ‘Kara Yosun’ ile Eralp Çalık gezegenine bir adım daha atıyoruz.

Bağımsız olarak yayınlanan ve tamamen canlı ve akustik olarak kaydedilen şarkının sözleri ve müziği Eralp Çalık’a ait. Kara Yosun, 5 Kasım itibariyle tüm dijital platformlardan dinlenebilir.

Eralp Çalık, yıl içerisinde şarkılarını ve hikayesini  paylaşmaya devam edecek. 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alper Kayman’dan Yeni Şarkı: “Eyvallah”

Necati ve Saykolar‘ın elektro gitaristi, aynı zamanda Rockistasyonu.com yazarımız Alper Kayman, “Eyvallah” adını verdiği yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: