Eralp Çalık’dan Yeni Tekli: Dünya Halim

Hisli şarkıların büyülü sesi Eralp Çalık‘ın yeni şarkısı ‘Dünya Halim‘ tüm dijital platformlarda yayında!

26 Mart’ta yayınlanan Dünya Halim ile Eralp Çalık gezegenine bir adım daha atıyoruz. Sürekli arzuladığımız ama kavuşmak dahi istemediğimiz şeylerin, kendi dünya hallerimizi aradığımız toprakların peşine düşüyoruz.

Başımıza ne gelirse gelsin, yolun sonu hep kavuşmayı beklemeye çıkarıyor bizi. Bir sürü halimiz eşlik ediyor yolumuza. Ve güne; kimseye aldırmadan, kendimiz gibi olabildiğimiz, kendimiz gibi sevebildiğimiz ve her şeye rağmen umudu beslediğimiz topraklarda uyanmayı bekliyoruz aslında.

“Özlem ki bir başkasının özlemine tutkunluksa
  Bir yerde hepimiz aynı şeyi özlüyoruz”
                                                               Edip Cansever

Sanatçının ilk şarkısı Gün, şarkıcının katmanlı iç dünyasına zengin bir müzikal altyapının eşlik ettiğine dair ilk güçlü işaretti. İkinci teklisi ‘Gölge’de ise, şarkıcının, sıkışmış ve kimliğini arayan duygular dünyasındaki arayışına şahit olduk. Eralp ÇalıkDünya Halim“in hikayesi kendimle konuşarak, bana beni anlatmaya çalışarak başladı. Kabul görmenin aslında kendini kabul etmekle başladığını fısıldadı bana.” diyerek anlatıyor şarkıyı.

Bağımsız yayınlanan şarkının sözleri ve müziği Eralp Çalık‘a, düzenlemesi ise Efe Demiral’a ait. Davulda ve bas gitarda ise alternatif müzik piyasasında farklı projelerle pek çok kez karşımıza çıkan iki özel müzisyen, Berke Can Özcan ve Feryin Kaya var.

Eralp Çalık yıl içerisinde şarkılarını ve hikayesini anlatmaya devam edecek. 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Deli Gömleği’nin Veda Şarkısı: “Hoşçakal”

Bu sene 25. yılını kutlayan ve 1999’dan bu yana Türkçe rock dünyasında kendine özgü karakterini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: