Engin Blues’ten Yeni EP: Altın Ayı

Gitarist ve solist Engin Yavuz‘un 2015 sonlarında oluşturduğu blues bazlı trio Engin Blues, Kasım başında yeni bir EP yayımladı.

Tüm dijital platformlarda (Spotify, iTunes, Fizy, Deezer…) bulunan Altın Ayı dört özgün Türkçe beste içeriyor ve tüm şarkıların söz ve müzikleri Engin Yavuz‘a ait.

Bomonti Müzik‘te kaydedilen parçalarda gitar ve vokaldeki Yavuz‘a bas gitarda Berkan Dalkıran ve davulda Canberk Emir eşlik ediyor.

50’lerde dünyadaki popüler müziği etkilemiş blues, country ve rockabilly gibi trendlerin müzikal özelliklerini kendi modern özgün besteleriyle birleştirmeyi deneyen Engin Blues, müzikseverlere sunduğu dört parçada da “retro” ile günümüzün bir arada yorumlanması öne çıkıyor. 

ALTIN AYI Kapak 300x300 - Engin Blues'ten Yeni EP: Altın Ayı

EP’ye adını veren şarkı Altın Ayı, Yavuz’un sinema sektörünü çeşitli klişelerle hicveden eğlenceli bir rock’n’roll/12 bar blues gelgiti ile oluşmuş.

Parçada konuk müzisyenler Dinçer Tuğmaner (mızıka) ile Daniel Taşel (keyboard) öne çıkıyor.

Engin Yavuz‘un kaderleri birbirine benzeyen bir Amerikalı bir de Türk gitaristin gerçek öykülerinden esinlenerek yazdığı Nolur Yine Çal, Türkiye’de pek de tanınmayan,  rock’n’roll’un en erken hali kabul edilen “Rockabilly” tarzında modern bir yorum.

Grubun blues köklerinden vazgeçemediğinin bir işareti olan Yine Yamuldum, kendine özgü akor dizisi üzerine mızıkada bu kez A. Burak Ocakçı’yı konuk ediyor.

Hayli dinamik ve enerjik bir enstrümantal olarak Twistanbul, country ve rockabilly melodileriyle bezenmiş bir dans parçası olarak kapanışı yapıyor.

EP geneline geri vokallerde Sinan A. Koçak, Sinan E. ErkNecmi M. Tangay ile Dan Phillips katkıda bulunuyor.

Altın Ayı kapağındaki sinema salonu giriş illüstrasyonu, yurtiçi ve yurtdışı çalışan İstanbul merkezli küratör, sanat yazarı, sanatçı ve amatör müzisyen Sinan Eren Erk imzası taşıyor.

Altın Ayı‘na aşağıda yer alan dijital platformlardan ulaşabilirsiniz.

Spotify - Engin Blues'ten Yeni EP: Altın Ayı  iTunes - Engin Blues'ten Yeni EP: Altın Ayı  Fizy - Engin Blues'ten Yeni EP: Altın Ayı

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Deli Gömleği’nin Veda Şarkısı: “Hoşçakal”

Bu sene 25. yılını kutlayan ve 1999’dan bu yana Türkçe rock dünyasında kendine özgü karakterini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: