Engin Blues’den İlk Video Klip: Kıyak

Türkçe blues-rock besteleriyle 2016’dan bu yana müzik hayatını sürdüren Engin Blues, ilk video klibini yayınladı. 

Söz ve müziği besteci, şarkıcı ve gitarist Engin Yavuz‘a ait olan “Kıyak“, hem Türkçe hem Fransızca sözler içeren, swing tatları barındıran hareketli ve esprili bir dans parçası olarak müzikseverlerin gönlünde taht kuracak. 

Albümün ilk klibi ‘Kıyak’ı ödüllü yönetmenler Aren Perdeci ve Ela Alyamaç üstlendi.

Çekimleri 4 gün süren ve görüntülerde İstanbul’un eğlenceli dokusunu yansıtan sahnelere yer verilen klip, özgün estetiği ve anlatım dili ile ‘Fransız yeni dalga‘ akımı sinema filmlerini andırıyor.

Perdeci ve Alyamaç imzalı klip, ayrıca romantik anlarıyla, siyah beyaz görüntüleriyle ve dinamik kurgusuyla dikkat çekiyor.

Klipte Engin Yavuz’a Devlet Tiyatrosu’nda ‘Üç Kız Kardeş’ ve Tiyatro Genelev’in ‘Rausch’ oyununda rol alan genç oyuncu Tuğçe Aydın eşlik ediyor.

Engin Yavuz, duygularını ‘Bu şarkıyı akılda kalan bir melodi üzerinde oluşturdum. Bu eğlenceli kliple de müzikseverlere kıyak geçelim dedik. Şarkının enerjisi ve klibin doğallığı ile her türden müzik dinleyicisine hitap edebileceğini düşünüyorum. Klibimiz siyah- beyaz ama melodilerimiz rengarenk’ sözleriyle açıkladı. 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alper Kayman’dan Yeni Şarkı: “Eyvallah”

Necati ve Saykolar‘ın elektro gitaristi, aynı zamanda Rockistasyonu.com yazarımız Alper Kayman, “Eyvallah” adını verdiği yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: