Enerjik, Deneysel ve Kaotik: Korhan Futacı “The Jab”

Alternatif müzik sahnesinin önde gelen isimlerinden Korhan Futacı’nın, Burak Irmak ile ortaklığından doğan yeni single’ı “The Jabstate51 conspiracy ve GRGDN Müzik etiketiyle yayında!

Futacı, ilhamını İstanbul’un ritminden alan deneysel, kaotik ve enerjik yeni parçaları The Jab ve The Cross ile tüm dijital platformlarda.

Besteci, söz yazarı, saksafonist ve prodüktör Korhan Futacı, “Tamburada“, “DandadaDan“, “Korhan Futacı ve Kara Orkestra” ve “Konstrukt” projeleri ile çok sayıda başarılı performansa ve kayda imza atmıştı. Futacı en son, 2020’de Haluk Bilginer’le beraber “Ah Güzel Kafam” ve 2021’de Nova Norda ile “Cehennem” adlı parçaları yayınlayarak dinleyicileriyle buluşmuştu.

Yurt içi ve yurt dışında sayısız performansa imza atan Futacı, Roskilde Festival, Paradiso-Amsterdam, Brighton Alternative Jazz Festival gibi uluslararası organizasyonlarda kendine has müziği ile sahnelere damgasını vurmuştu.

Bu ay Bozcaada Caz Festivali kapsamında sahne alacak olan Korhan Futacı, buram buram caz kokan yeni teklisi The Jab ile kulaklarımızın pasını silmeye hazır. Şarkıya Seda Gazioğlu Futacı’nın sanatçının pandemi dönemi ve öncesinde çektiği görüntüleri kurgulayarak oluşturduğu video eşlik ediyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: