Endüstriye Karşı Bir Duruş Albümü: Katman “Onlar”

Ülkenin tüm şehirlerinden bağımsız müzisyen çalışmaları devam eden OnAir Sahne’nin proje kapsamında çıkardığı Antalyalı grup KATMAN, toplumun gerçeğini anlatan şarkılarıyla cesur bir albüme imza atmış; ONLAR.

Şarkıların hepsi topluma ışık olacak, bilinç düzeyine hitap eden sözlerin müzikle mükemmel buluşması… 7 şarkıdan oluşan KATMANONLAR albümü; söylenmeyenlerin söylendiği albümlerden:

Çıplak Vatandaş”ta (Başar Sabuncu’nun hikayesindeki) sergilenen naif insanları bulacaksınız.

Susamazsın”, herkesin birbirini susturmak için güç kullandığı yerde susamazsın yakınmasına aşina olduğumuz bir toplumun yansıması.

İkili ilişkilerdeki problemleri başka aynalara çarpıp çözmeye çalışanlar için yazılmış; “Bana Anlat

Albümün belki anlam olarak en vurucu şarkılarından “Banka”. Zira hemen herkesin içinde olduğu bir hayatı anlatıyor. Malum toplum olarak bankalara aşinayız, kredi notlarını pek iyi biliriz, çok kredi çektik, çok kredi ödedik, hala ödüyoruz, bedelleriyle…

Herkesi niteliksizleştiren, vasıfsızlığı yücelten tüm kan emicilerin bildiği -bilginin-, tüketici metodolojinin alçaklığıyla yaşayan “Onlar”la daha ne kadar uzaklara düşeceğimizi bilmeden yola devam ediyoruz. Ve illa ki birimiz tüm bu durumlara “Bir Yol Bulunur” diye yaklaşıyor; bulunur mu gerçekten yanıtı belki de şarkıdadır.

Daha ne kadar” yazmalı böyle şarkılar, hayat gösterecek; durmaya ve susmaya hiç niyeti olmayan Katman’ın tüm şarkılarını keşfetmek, anlamlarına ortak olmak, söylenmeyenleri “Onlar”dan dinlemek istiyorsanız, son dönemin en içi dolu şarkılarını dinlemeye davet ediyoruz sizi.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: