Emre Cantürk’ten Yeni Tekli: Argüman

Emre Cantürk, ilk teklisi “Kül Olur“un ardından “Argüman” isimli yeni teklisini tüm dijital platformlarda yayınladı.

1997 doğumlu Emre Cantürk çocukluk dönemlerinden itibaren müziğe ilgisi olan genç bir müzisyen. İlk enstrümanı tenekelerden oluşturduğu bir bateri. Süregelen öğrenim hayatı boyunca çeşitli enstrümanlarla müziğini icra ederek sanat cümbüşüne katkı sağladı. Her geçen gün farklı müzikal etkinliklerde rol alarak kendini geliştirme fırsatı yakaladı. Üzerinde çalıştığı müzik türünün rock müzik olması kararına vararak bu alanda çalışmalarını yoğunlaştırdı.

2013 yılı içerisinde arkadaşlarıyla bir rock grubu kurdu fakat birtakım sebeplerden dolayı bu grup çok geçmeden dağıldı. Ardından Konya’ya Konservatuar okumak için gelmişti ancak birtakım maddi sorunlar baş gösterince bu hayaline ulaşması yazık ki mümkün olamadı. Üniversitede okuduğu bölümün yanı sıra bulunduğu şehrin sokak sanatçılığını üstlendi.

Ürettiği her bir bestesi yaşadığı duygusal travmalarının sonucu olarak kağıtlarda boy gösterdi. Sözü ve müziği kendisine ait olan şarkılarını da dillendirdiği çeşitli konserlerde yer aldı. Emre Cantürk aktif müzik hayatına bireysel olarak devam etmektedir.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: