Elektronik-Alternatif Füzyonun Temsilcisi: İkiYüzsüz

Ali Yeşilbaş ve Bera Güllüoğlu tarafından kurulan İkiyüzsüz müzik dünyamızı yeni çalışmaları ‘Biz’li Geçmiş Zaman’ ile selamlıyor. OnAir Sahne etiketiyle yayınlanan ‘Biz’li Geçmiş Zaman’ synth pop tarzıyla dikkat çekiyor.

Müzik dünyamızın yeni ismi İkiyüzsüz, genel olarak yerel synth melodilerini gitar riffleriyle ve elektronik alt yapıları beatlerle harmanladıkları, elektronik-alternatif füzyon tarzındaki müzikleriyle ilgi çekiyor. Müzikal yapılarının yanı sıra şarkı sözleriyle de dikkat çeken grup ‘Biz’li Geçmiş Zaman’da günümüz dünyasına müzikal sitemde bulunuyor.

Daha önce farklı projelerde yer alan grup üyeleri Ali ve Bera’nın bir araya gelerek oluşturduğu İkiyüzsüz, Türkiye’de elektronik müziğin yeni temsilcilerinden olmaya aday.

Grup üyeleri hakkında bilgi:

Alican Yeşilbaş, müziğe 9 yaşında babasının hediye ettiği gitarla başladı. İlkokulda ve lisede yarı zamanlı konservatuvar eğitimi aldıktan sonra beste yapmaya ve söz yazmaya başladı. 2017 yılından beri hem gitar dersleri verip hem de besteler yapıyor.

Bera Güllüoğlu, ailesindeki müzikal ortamdan etkilenerek büyüdü. Okul hayatında tanıştığı piyano ile ilk bestelerini yaptı. Daha sonra elektro gitar ile birbirlerini keşfederek müziğe gitar ile devam etti. Farklı müzikal projelerden sonra ‘İkiyüzsüz’de üretmeye başladı.

 

 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Feridun Düzağaç’dan Yeni Şarkı: “Kötü Adam”

Rock müziğin önde gelen ve sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç “Kötü Adam” adlı yeni şarkısını dinleyiciyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: