Earonics İlk Teklilerini Yayınladı: Do Something

Earonics grubu ilk teklileri “Do Something” ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

2019 yılında İstanbul’da kurulan grubun vokalliğini Erdem Filiz üstlenirken, elektro gitarlar Serkan Güçlü’ye, bas gitarlar Abdullah Günay’a ve davullar Barış Can Çelik’e emanet.

2020 yılının başında “Rock’n Roll Child” isimli teklileri ile çıkış yapmayı düşünen grup ortalığı kasıp kavuran pandemi sebebiyle kayıtları devamlı ertelemek zorunda kaldı. Bu dönemde grubun temel felsefesini yansıtan “Bir şeyler yap” yani “Do Something” felsefesi ön plana çıktı. Gelecek belirsizliğinin ellerde ve ayaklarda kördüğüm gibi olmasına rağmen grup elinden geleni yaparak parçaların kayıtlarını tamamladı.

Şarkının mixlerini Mertkan Özkan yaparken, masteringler Pieter Snapper tarafından Babajım stüdyolarında yapıldı. “Do Something” teklisi tüm dijital platformlarda yayınlanırken, şarkı için özel olarak bir lirik video hazırlandı.

Daha çok funk tonlarına sahip bu parça sonrası grup overdrive ayarını biraz daha açıp tonlarını sertleştirmeyi planlıyor ve akılda kalıcı ve yakalayıcı melodiler vaad ediyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: