Anasayfa » Haberler » Diken’in Yeni Sloganı: Yürü Ya Da Öl

Diken’in Yeni Sloganı: Yürü Ya Da Öl

Türkçe heavy metal müziğin önde gelen gruplarından Diken, önümüzdeki aylarda çıkaracakları 5.stüdyo albümleri Hadeyan‘ın 2.teklisi olan ‘Yürü Ya Da Öl‘ü dinleyicilerinin beğenisine sundu.

Vokal ve gitar’da Taylan Ayık, bas gitar’da Hakan Akkaya, solo gitar’da Erman Konuklu ve davulda Onur Pehlivan‘dan kurulu kadrosuyla grup tarihlerinin en istikrarlı dönemini geçiren Diken, geçen yıl Mart ayından bu yana kayıtlarını sürdürdüğü albümleri için son düzlüğe girdi.

Hadeyan‘ adlı albümde  16 şarkıya yer vereceklerini açıklayan grup, bu albüme dair geçtiğimiz Ekim ayında 999 adlı tekliyi yayınlamıştı.

Ocak ayı içinde de albümün 2.teklisini yayınlayacaklarını duyuran Diken sözünde durdu ve ‘Yürü Ya Da Öl‘ isimli şarkılarını, artık adet haline getirdikleri şekilde klibi ile birlikte dinleyicilerinin beğenisine sundu.

Hadeyan‘ın dinamik, melodik ve sert karakterini yansıtması açısından dikkat çeken Yürü Ya Da Öl, Diken‘in diskografisinde yer alan şarkılarında sunduğu güçlü mesajları ile de grubun müzikal geleneklerini içinde barındırıyor.

Sözlerini Taylan Ayık‘ın yazdığı ve bestesini de yine Taylan Ayık ve Hakan Akkaya‘nın gerçekleştirdiği ‘Yürü Ya Da Öl‘ şarkısının klip yönetmenliğini de her zamanki gibi grubun basçısı Hakan Akkaya üstlendi.

Elenor etiketiyle Mayıs ortalarında yayınlanması planlanan ‘Hadeyan‘da yer alacak şarkılar da şöyle;

1- Hadeyan (Enst.)
2- Zaman
3- Yürü Ya Da Öl
4- Kırım, Kıyım, Kıtlık
5- Maskelerin Ardında
6- Yüzleşme
7- Kara Ayna
8- Ateşten Duvar
9- 999
10- Sarp Kayanın Kartalları
11- Küllerinden Doğan
12- Karanlık Günler
13- Ruhyiyen
14- Gülün Bekçisi
15- Eski Toprak
16- Diriliş

Hakkında Tamer Uz

Tamer Uz
Rockistasyonu.com'da Kurucu ve Yönetici

Diğer Haberler

Pul Grubu’ndan Yeni Klip: Yanlış Hikaye

Temmuz ayında ‘Küçük Harfler‘ adlı şarkılarıyla ara single çıkartan Pul, geçtiğimiz yıl Aralık ayında yayınladıkları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir