Diken’den Yeni Albüm: Hadeyan

Türkçe heavy metal müziğin önde gelen temsilcilerinden DİKEN, 5. stüdyo albümleri HADEYAN’ı 4 Mayıs’ta dinleyicilerinin beğenisine sunacak.

Diken 2 yıl aradan sonra yepyeni bir albümle dinleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Vokal ve gitarda Taylan Ayık, bas gitarda Hakan Akkaya, solo gitarda Erman Konuklu ve davulda Onur Pehlivan’dan oluşan grup, geçen yıl Mart ayında başladıkları albüm çalışmalarını noktaladı.

Elenor etiketiyle çıkacak olan Hadeyan, 16 şarkı‘dan oluşuyor.

Bu albümde sert tonlardan taviz vermeden daha melodik ve hızlı parçalara yer veren grubun besteleri Taylan Ayık ve Hakan Akkaya’nın imzasını taşıyor.

Yeryüzünün oluşum evrelerinden biri olan Hadeyan döneminden feyz alarak oluşturulan albüm konseptinde, insanlık yolcuğulunun geçmişi ve bugünü üzerinden geleceğinin nasıl şekillenebileceğine yönelik bir perspektif sunan grup, adeta şarkılarıyla geleceğe sesleniyor.

4 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda yerini alacak olan albümün Haziran ayı içinde CD formatı‘nda raflara çıkarak dinleyici ile buluşması öngörülüyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı. Ankara’nın Polatlı ilçesinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: