Diken’den İtaatsizlik Manifestosu!

KEN, kariyerinin 6. albümü olan Ağır İtaatsizlik ile ağır metal dinleyicilerinin karşısına çıktı.

Son 6 yıla 3 albüm sığdıran grup, her daim üretkenlik iddiasını sürdürüyor. 2016’da yayımlanan Yenilmeyenler ve 2018’de yayımlanan Hadeyan ile birlikte süreç içinde temalarında protest öğelere ağırlık veren grup, Ağır İtaatsizlik‘te adaletten sosyal medyaya, intihardan doğa katliamlarından çeşitli sosyo-politik konulara geniş zamanlı perspektifle yaklaşıyor.

Ağır itaatsizlikten başka yol yok” diyen Diken, yeni albümlerinin ana fikrini ise şu şekilde özetliyor:

İtaatsiz kalın!“.

Slogan nakaratlara ve lafı eğip bükmeden anlatmaya yeni albümlerinde de hiç taviz vermeden devam eden grup, sert sözleri, melodik thrash ve ağır metalin kompozisyon zenginlikleriyle besliyor.

Taylan Ayık ve Hakan Akkaya‘nın imzasını taşıyan şarkılara, Erman Konuklu‘nun melodik ve girift solo etkisi son noktayı koyuyor. Bu şekilde DİKEN uyumlu bir grup çalışması örneği haline gelen Ağır İtaatsizlik albümünü diskografisine eklemeyi başarıyor.

Proje 999 etiketiyle tüm dijital platformlarda yayına giren albümün ilerleyen haftalarda CD formatında sınırlı sayıda koleksiyon baskısı da gündemde.

Pandemiden bu yana sahneye uzun bir süre aran veren DİKEN, davulda yeni bir isimle birlikte, birkaç ay içinde İstanbul’da bir lansman konseri ile yeniden seyircisiyle buluşacak.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Desecrate İranlı Kadın Vokal Haniye Kian’ı Kadrosuna Kattı!

Desecrate İranlı kadın sanatçı Haniye Kian ile vokal olarak anlaştığını Wormholedeath label resmi Youtube kanalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: