Diken Yeni Albümden İlk Teklisini Yayınladı: Sizden Biri

Diken, kariyerinin 6. stüdyo albümü Ağır İtaatsizlik için son hazırlıklarını tamamlarken, albümün ilk teklisi olan Sizden Biri şarkısını dinleyenlerinin beğenisine sundu.

Şarkılarının notaya döküldüğü ilk andan itibaren oldukça protest bir karaktere bürünen Ağır İtaatsizlik albümünün çıkış şarkısı olarak seçilen Sizden Biri, dinleyiciye geçmişten günümüze tınılarından ve temellerinden hiçbir taviz vermeyen ağır metalin notaları eşliğinde, aramızda saklanan saf kötülükle mücadele etmekten asla vazgeçilmemesi anlatılıyor. Sözlerinin Hakan Akkaya ve Taylan Ayık tarafından yazıldığı, müziğinin de Hakan Akkaya tarafından bestelendiği şarkının klibi, Antalya’nın Düzlerçamı bölgesinde yer alan ve geçmişi 700 yıl öncesine kadar giden Evdirhan‘da çekildi.

Sizden Biri tüm dijital platformlarda yerini alırken, şarkının klibi de Proje 999 Youtube sayfasında ağır metal tutkunlarının ilgisine sunuldu.

Vokal-gitarda Taylan Ayık, bas gitarda Hakan Akkaya ve solo gitarda Erman Konuklu‘dan kurulu Diken, 2021 bitmeden Ağır İtaatsizlik albümünü PROJE 999 etiketiyle tüm dijital platformlarda ve CD formatında yayınlamayı planlıyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: