Dervişan’dan 45. Yıl Konseri!

Cem Karaca‘nın unutulmaz eserlerini sunduğu Dervişan grubu, 45. yılını 28 Eylül Cumartesi gecesi ininal Espor Arena‘da kutluyor.

Cem Karaca‘nın hem müzikalite hem de politik tavır açısından en radikal, en iyi eserlerini sunduğu dönem, kuşkusuz “Dervişan“lı dönemdir. Dervişan‘ın progresif rock tarzında verdiği eserlerde toplumsal muhalefetin ağırlığı kendini hissettiriyordu. Ancak Dervişan‘ın önemli yanlarından biri, bestelerin kırlardan kurtulup kentlere yönelmiş olmasıdır.

Artık şarkılarda, öldürülen öğrencilerden, kafası boş hayallerle doldurulan tamirci çıraklarına, taşradan büyük şehre gelen gençlerden, ay sonunu getiremeyen emekçilere kadar kentin farklı görüntüleri yer alıyordu. Parka“, “Tamirci Çırağı“, “Mor Perşembe“, “Yoksulluk Kader Olamaz“, “Beni Siz Delirttiniz“, “İşçi Marşı” gibi eserler, 1970‘lerdeki yaşantının görüntülerini çizmesi açısından önemlidir.

Dervişan kadrosunda bir çok müzisyen yer aldı, günümüze kadar çeşitli yerlerde sayısız konser verdi. Türk rock tarihinde kilometre taşı olarak gösterilen grup Levent Baki, İskender Paydaş, Hami Barutçu, Sefa Ulaştır ile yoluna devam ediyor.

Bu özel gecenin biletleri yakında biletix‘ten satışa sunulacak.

69072280 1721830924614347 236996136479490048 n - Dervişan'dan 45. Yıl Konseri!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Gökmen Devrimci’den İlk Single: “Katiller”

Gökmen Devrimci, “Katiller” isimli ilk teklisini yayınladı! Protest bir rock/metal şarkıyla ilk teklisini yayınlayan Gökmen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: