Anasayfa » Haberler » Dervişan’dan 45. Yıl Konseri!

Dervişan’dan 45. Yıl Konseri!

Cem Karaca‘nın unutulmaz eserlerini sunduğu Dervişan grubu, 45. yılını 28 Eylül Cumartesi gecesi ininal Espor Arena‘da kutluyor.

Cem Karaca‘nın hem müzikalite hem de politik tavır açısından en radikal, en iyi eserlerini sunduğu dönem, kuşkusuz “Dervişan“lı dönemdir. Dervişan‘ın progresif rock tarzında verdiği eserlerde toplumsal muhalefetin ağırlığı kendini hissettiriyordu. Ancak Dervişan‘ın önemli yanlarından biri, bestelerin kırlardan kurtulup kentlere yönelmiş olmasıdır.

Artık şarkılarda, öldürülen öğrencilerden, kafası boş hayallerle doldurulan tamirci çıraklarına, taşradan büyük şehre gelen gençlerden, ay sonunu getiremeyen emekçilere kadar kentin farklı görüntüleri yer alıyordu. Parka“, “Tamirci Çırağı“, “Mor Perşembe“, “Yoksulluk Kader Olamaz“, “Beni Siz Delirttiniz“, “İşçi Marşı” gibi eserler, 1970‘lerdeki yaşantının görüntülerini çizmesi açısından önemlidir.

Dervişan kadrosunda bir çok müzisyen yer aldı, günümüze kadar çeşitli yerlerde sayısız konser verdi. Türk rock tarihinde kilometre taşı olarak gösterilen grup Levent Baki, İskender Paydaş, Hami Barutçu, Sefa Ulaştır ile yoluna devam ediyor.

Bu özel gecenin biletleri yakında biletix‘ten satışa sunulacak.

Hakkında Tamer Uz

Tamer Uz
Rockistasyonu.com'da Kurucu ve Yönetici

Diğer Haberler

Ayna’dan Yeni “Sultan” Yorumu!

Müzik hayatında 20 yılı deviren, rock müziğin sevilen gruplarından Ayna, daha önce Gitarcı‘dan dinlediğimiz “Sultan” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir