Deli Gömleği “Yok” Diyor!

Yalnızca soundunun değil, ruhunun ve tavrının mayasını da tüm Rock müzik geleneğinin bir uzantısı olarak 80’ler ile 90’ların grunge ve punk-rock etkileşiminden alan, 1999’dan bu yana Türkçe rock dünyasında kendine özgü karakterini koruyan ve sürekli üretime devam eden, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında birçok konser veren Deli Gömleği, “Yok” adlı teklisiyle dinleyicisinin karşısına bir kez daha çıkıyor.

Deli Gömleği’nin 2018 yılından bu yana yayımladığı ilk kayıt olan “Yok”, 22 Mart 2023 itibarıyla dijital platformlarda yerini aldı.

Kadıköy-İstanbul’daki No.5 stüdyolarında tamamlanan şarkı, büyüdükçe hayata dair ortaya çıkan hayal kırıklıklarını, sakince akan öfkesiyle, ritmik davullara ve yerinde duramayan bas melodilerine eşlik eden şiirsel lirikleriyle ve yine gitarların sesini kısmaya yanaşmadan anlatıyor.

Geçtiğimiz sonbaharda özellikle genç kitlenin ilgisini çeken Babylon ve Ankara konserleriyle uzun süre sonra konserlerine başlayan ve bu 2023 baharında da konserlerine devam eden grup, 2023 yılında çıkaracağı toplam 4 tekli ile planlarını yapmış durumda.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: