Deja-Vu » Röportaj

Geçtiğimiz günlerde 20. yıl konseriyle sevenlerine ve rock müzik tutkunlarına unutulmaz bir gece yaşatan köklü rock gruplarımızdan Deja-Vu ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Sorularımızı Deja-Vu adına grubun kurucusu ve vokali Cenk Sönmez yanıtladı.

Rockistasyonu.com: Geçtiğimiz günlerde 20. yılınız dolayısıyla sanatçı dostlarınızın da katılımıyla en anlamlı konserlerinizden birini verdiniz, bu geceyle ilgili duygularınızı öğrenebilir miyiz?

Cenk Sönmez (Deja-Vu): “İnanılmazdı” tek kelime ile; ama cümlelere dökecek olursam ve de bu organizasyon’un mimarı DEJAVU ve Cenk Sönmez menajeri SUAT İLHAN. O gün’e dönecek olursak;

En başta bu yola gönül verdiğimde yanımda olan Barış Orhan’ın (Dejavu Eski Gitaristi) yanımızda olması ve bizi tüm ülkeye tanıtan KENDİN COŞ şarkısında bize eşlik etmesi tadından yenmez anılara neden oldu 🙂 Güven Erkin Erkal’ın konseri açması, süper konuklarımız Ayşe Saran, Bilge Kösebalaban, Deniz Tuzcuoğlu ve Arda Kara… Bize sahnede eşlik eden kırk yıllık basçımız gibi çalan Alex (Direc-t) ve konserin ortalarında sahneye çıkan Direc-t grubunun 3-4 şarkı ile, orijinal kadro ile geceyi renklendirmesi… Muhteşem seyirci ve her şey… Eksiksiz 10 numara gece oldu gerçekten ??

Rockistasyonu.com: 20. yıl konserinin, bundan sonra Deja-vu’nun eski ruhuyla tekrardan sahnelere dönmesinin ilk işareti olduğunu söyleyebilir miyiz?

Cenk Sönmez (Deja-Vu): Bu konuda elimizden geleni yapacağız şüpheniz olmasın; ancak talep yaratmak için tekrar üretmeye başlamamız ve konserlere çıkmamız lazım. Orası net.

MAT9817 işlendi - Deja-Vu » Röportaj

[Fotoğraf: Ata M. Tuncer]

Rockistasyonu.com: İlk albümünüz “Kendin Coş”tan sonra yeni albümlerinizin yanı sıra, single çalışmalarınız da oldu. Fakat Deja-vu dendiğinde yeni nesil dahil akla ilk “Kendin Coş”, “Sistem”, “O ha!” gibi şarkılarınız geliyor. Bu durumu neye bağlıyorsunuz?

Cenk Sönmez (Deja-Vu): Melodileri, klipleri ve sözleri ile öne çıkan protesto şarkıları bunlar… Biri hayatı, insanları, diğeri sistemi, bir diğeri aşkın ızdırabını eleştiriyor. Türkiye’de çok duyacağınız cinsten şarkılar değil sağlam karakterleri var 🙂 Bu şekilde takılan 3-5 sanatçı’dan biriyiz…

Rockistasyonu.com: “Duydum Ki Unutmuşsun” klibinizin yayınlanmasının üzerinden 4 sene geçmiş olmasına rağmen, etkileşime baktığımızda; kendi çabasıyla yükselişiyle dikkat çekti. Bu klibin dinleyici tarafından yeni keşfedilmiş olmasını siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Cenk Sönmez (Deja-Vu): Gülmek Yok. ? Bu nasıl oldu inanın bir fikrimiz yok. ? Şaşkınlıkla izliyoruz.

Rockistasyonu.com: Bugüne dek pek çok organizasyonda ve festivalde sahne aldınız fakat son dönemde gerçekleştirilen festivallerde Deja-Vu’yu listelerde görememek üzüyor. Bu konuyla ilgili haklı olarak, az çok sitemkar olduğunuzu düşünürsek, neler söylemek istersiniz?

Cenk Sönmez (Deja-Vu): Festivalleri yapan insanlar uygun şartlarda bize teklif getirirse emin olun yer alırız o festivallerde. Kimseyle sorunumuz yok. Herkesin yaptığı işe saygımız var.

MAT9395 işlendi - Deja-Vu » Röportaj

[Fotoğraf: Ata M. Tuncer]

Rockistasyonu.com: Son dönemde bir çok müzisyen veya grup, albüm yerine single çalışmalarla yoluna devam ediyor. Geçtiğimiz yıl sizin de “MNYK” single’ınızı yayınlamış olmanız, Deja-vu’nun da aktif müzik hayatına bu şekilde mi devam edeceğini gösteriyor?

Cenk Sönmez (Deja-Vu): Kısa cevap veriyorum. 10 çeşit meyve satıyorsun; ama sadece gelip çilek alıyorlar. Diğer 9 meyve çürüdü gitti. Satar mısın? Tek meyve ile yola devam şimdilik 🙂

MAT9421 işlendi - Deja-Vu » Röportaj

MAT9539 işlendi - Deja-Vu » Röportaj

[Fotoğraf: Ata M. Tuncer]

Rockistasyonu.com: Geldiğimiz noktada ülkemizdeki rock-metal müzik piyasasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Albümler, konserler, festivaller dışında bizim gibi yayın yapan platformlar hakkında düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Cenk Sönmez (Deja-Vu): Bence çatır çatır dönüyor çark. Yeter ki bir şekilde içine gir.

Rockistasyonu.com: Son olarak Deja-vu’yu sevenlere ve Rockistasyonu.com takipçilerine mesajınız nedir?

ASPAVA 🙂

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

“Müziğimiz, Progressive Rock Müziğinin Kuzeyden Gelen Ruhu”- Gormot » Röportaj

Rockistasyonu.com: Dilerseniz klasik soruyla başlayalım; Gormot’un ismini nereden aldığını öğrenebilir miyiz? Aycan Yeter (Gormot): Kaynaklar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: