Death Metal Grubu Behtaroth, İkinci Şarkısı ‘’Love The Chain’’ İle Yayında!

2016 yılında Özgürcan Köksal tarafından kurulan Behtaroth ilk zamanlarda Black/Death türünde besteler yapmaktaydı. Gruptan ayrılan Özgürcan Köksal grubu vokalist Salim Ulaş Bal’a devretmiştir. Çeşitli kadro değişiklikleri sonucu grup genel hatlarıyla Death Metal ve türevlerini belirli bir kısıtlamaya girmeden benimsedi. Grubun mevcut kadrosunda; Salim Ulaş Bal (Vokal), Mehmet Ali Akınoğlu (Gitar), Abdülsamet Ateş (Gitar) ve Levent Can Bozkurt (Davul) bulunmaktadır.

Geçtiğimiz aylarda ‘A Lost Lamb’ şarkısını yayınlayan grup, bu şarkısında metal müzikte eleştirilen bazı olaylar yerine, toplumdaki aksaklıkları ve bu aksaklıklardan ötürü ortaya çıkan sorunlarını metaforlar ve ironiler ile sert bir şekilde eleştirmektedir. Grubun vokalisti Salim Ulaş Bal tarafından sözleri yazılan şarkıda, ağır eleştiriler kimi zaman üstü kapalı, kimi zaman ise açık bir şekilde dile getirilmiştir.

Pandemi döneminde aktif hale gelen grup, tekli müzik çalışmaları halinde bestelerine yoğunlaşmaya başladı. Grubun mix ve mastering işlemleri, grubun gitaristi Mehmet Ali Akınoğlu tarafından yapılmaktadır. Grup, ilerleyen zamanlarda çıkacak olan tekli müzik çalışmaları için de üretmeye devam etmektedir.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: