“Çırılçıplak” Şiirine Nilipek Dokunuşu

Türk edebiyatının en önemli şairlerinden Özdemir Asaf’ın 100. doğum yıldönümüne özel hazırlanan tribute albümünün açılışı geçtiğimiz ay TNK’den “Yoz Şarkı” ile yapılmıştı.
 
Bu anlamlı projenin ikinci single’ı, Elif Dikeç düzenlemesiyle Nilipek’ten “Çırılçıplak”, Pasaj Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluştu.
NilipekÖzdemir Asaf’ın “Çırılçıplak” şiirini, müziğin büyüsüyle birleştirerek, müzikseverlere eşsiz bir deneyim sunuyor. Elif Dikeç‘in özenle hazırladığı düzenleme ise şarkının gücünü daha da arttırıyor.
 
Çırılçıplak,” Nilipek‘in samimi ve derin yorumuyla, bir Özdemir Asaf şiirinin daha ölümsüzleştirilerek müzik dünyasına önemli bir iz bırakmasına aday.
 
Nilipek, şarkının yaratılma sürecini ise içtenlikle anlatıyor; “Özdemir Asaf 100 Yaşında albümü için şiirleri okurken “Çırılçıplak,” belki de tam olarak beni sarsması gerektiği anda karşıma çıktı. Tanıdığınız, yıllar sonra tekrar karşınıza çıkan, size duymak istediklerinizi değil duymanız gerekenleri söyleyen, yolunuzu değiştiren bir dost gibi. Besteyi tamamladıktan sonra çok uzun süre içimde söylemeye devam ettim, ama bence şarkı kendini Elif Dikeç’in incelikli düzenlemesinde buldu.”

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Pınar Azizoğlu “Dünya Telaşı” İsimli Albümünü Tüm Görkemiyle Dinleyicileriyle Buluşturdu!

İlk single’ı “ Anka”yı 2021 Ağustos ayında yayınlayan Türk Rock Müziği’nin güçlü sesli kadın vokali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: