Cemil Kan’dan “Üç Yanlış Tek Doğru”yu Götürür Mü?

Geçtiğimiz baharin sonunda ‘Şifa Niyetine’ adlı şarkısına çektiği, kadın haklarını konu alan duyarlı klibiyle dikkatleri üzerine çeken genç sanatçı Cemil Kan, yeni şarkısı ‘Üç Yanlış Tek Doğru’yu yayınladı.

Üç Yanlış Tek Doğru’, Cemil Kan’ın özgün tarzıyla kendi stüdyosunda kaydedildi.

Rock müzik tarzında, deneysel ve farklı armonilerin yanı sıra hüzünlü ezgilere de sahip olan bu şarkının müzik videosunun da yakında yayında olacağını belirten Cemil Kan, klibini tüm LGBTQ hakları mücadelesinde olan dostları için çekmek istediğini belirtti.

Cemil Kan Kimdir?

Cemil Kan, 1994 yılının Mart ayında İstanbul’da doğdu.

Müzik yolculuğu babasının sadece üç teli kalan eski gitarını çalmaya çalışarak başladı. 17 yaşındayken, rock&blues barlarda solo gitarist ve arka vokalist olarak grubuyla performans gösteriyordu.

2013 yılında işletme alanında üniversite eğitimi için Viyana’ya taşındı. Müziğe olan tutkusunu takip ederek, 2017 yılında Viyana Konservatuarı Caz-Gitar lisans programına başladı. Konservatuarda bir yıl geçirdikten sonra, lisans programında çift anadal yaparak eğitimini ilerletmiştir: Caz Gitar ve Alto Saksafon

Kurduğu iki kişilik caz & blues grubunda vokalist, akustik gitarist ve saksafonist olarak yer alıyor. Diger yandan Viyana`da bir hard-rock müzik grubunda solo gitarist olarak performans gösteriyor.

Cemil Kan, Kasım 2019’da “Doğru Anahtar” adını verdiği ilk albümünü çıkardı. Bu albüm yaptığı prodüksiyon ve müzik kompozisyonu ile kendi stüdyosunda kaydedildi. Kasim 2020de “Şifa Niyetine“ adli ikinci tekli albümünü cıkardı ve bu şarkısına toplumsal bir sorun olan kadına yönelik şiddeti konu alan klibini Nisan 2021`de yayınladı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alper Kayman’dan Yeni Şarkı: “Eyvallah”

Necati ve Saykolar‘ın elektro gitaristi, aynı zamanda Rockistasyonu.com yazarımız Alper Kayman, “Eyvallah” adını verdiği yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: