Can Uzunallı’dan Katarsis’e Geri Sayım: “Cahil Cühela”

Can Uzunallı yeni çalışması “Cahil Cühela”yı bağımsız olarak yayımladı.

Söz, müzik ve aranjesi müzisyenin kendisine ait olan şarkının vokal kayıtları Kerem İnci (Stüdyo Frekans) ve Can Uzunallı (Özgür Stüdyo) tarafından alınmış. Mix ve Mastering’de Onur Ağar’ın imzası var.

Şarkının konusu hepimizi derinden etkileyen yaşadığımız büyük deprem…

Can UzunallıCahil Cühela” şarkısı için şu açıklamayı yapıyor: “Şarkı için, 6 Şubat 2023’te yaşanan depremler ve sonrasındaki süreç hakkındaki doluluğumun dışa vurumu diyebilirim sanırım. Olan bitenden habersiz bir şekilde sabah uyandığımda internetten gördüğüm manzara, oradaki tanıdıklarıma ulaşma çabam ve sonrasında tanıdıklarımdan bire bir öğrendiğim şeyler, empatimin bile ne kadar yetersiz kaldığı gerçeğiyle yüzleşmemi sağladı. Bireysel yardım çabalarım ve iki yardım konseri, hiçbir şekilde soğumamı sağlamadı. İçimden kimi sözler ve melodiler dökülmeye başlayınca, en başta kendime ve bu şarkının ulaşabildiği herkese bir şeyleri unutturmamak istedim. Bir gün, ‘bu şarkının yazılma sebebi ne’ dendiğinde ‘6 Şubat 2023 depremleri ve sonrasındaki süreç’ diye hatırlatmak… Sound anlayışının sertliği, öfkemi; sözler ve vokal melodisi, hissettiğim çaresizliği ve sürece tepkimi; şarkının temposu da, bir şekilde devam eden hayatı anlatsın istedim.”

Şarkının duygusal yoğunluğunu ayrıca yansıtmak için daha sakin bir versiyonunun da olmasını isteyen Can Uzunallı, bunun için de çalımına ve katacaklarına inandığı Can Özkan ile “Cahil Cühela”nın piyano versiyonunu da yapmaya karar vermiş.

Kapak görseli, AI tarafından başarılı müzisyenin şarkının hikâyesine dair yazdığı kelimelerle çizilmiş.

Yaşanan acı ve bu acıyı yaşatanları anlatan “Cahil Cühela”yı dijital müzik servislerinden dinleyebilirsiniz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Şarkımın Hikayesi / 7.Bölüm (Anneler Günü Özel): Gizem Çelik (Gigi Öğretmen) – Benim Küçük Bebeğim

Her bölüm farklı bir müzisyenin şarkısının hikayesini anlattığı “Şarkımın Hikayesi” yedinci ve “Anneler Günü Özel” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: