Can Temiz’den Yeni Şarkı ve Klip: Mevzu

Türkiye’nin en önemli şarkı yazarlarından Can Temiz, kendi eserlerini seslendirdiği solo kariyerinin başlangıcı niteliği taşıyan ilk şarkısı Hayvan Yaralı’nın yıl dönümünde, atmosferi karanlık, söylem olarak ise bir o kadar güçlü hisler taşıyan “Mevzu” adlı şarkısı ile kısa bir aranın ardından müzik üretimlerini paylaşmaya devam ediyor.

Bu coğrafyanın izlerini belirgin bir şekilde taşıyan şarkı ile Temiz, Elektronik Indie, Noise, Modern Rock ve Türk  müziğini ustaca harmanlıyor. Sanatçı ayrıca geçtiğimiz yıl “Usturam Çelik” ve “Bilemiyorum Altan” adlı teklilerini yayınlamıştı.

Müzik kariyerinde adeta bir olgunluk dönemini yaşayan, şarkı yazımı ve yarattığı görsel dünya ile ticari normların sınırlarını cesaretle zorlayan sanatçı diğer yandan Türkiye’nin dijital dünyada en istikrarlı ve en çok takip edilen programları olan “O tarz mı?” ve “Oyunlar Holding” gibi yapımlarla sıkça karşımıza çıkıyor.

Söz ve müziği Can Temiz imzası taşıyan şarkının prodüksiyon koltuğunda oturan Ali Rıza Şahenk aynı zamanda şarkının miks ve masteringlerini de üstlendi.

Klip ise Murad Küçük imzası taşıyor.

Can Temiz, Mevzu ile ilgili hislerini şöyle aktarıyor; “Hayat ne yaptığınla değil, nasıl hissettiğinle ilgili”

Hayat ne yaptığınla değil, nasıl hissettiğinle ilgili. Olduğun kişinin mümkün kıldığı mutluluk ve mutsuzluk seviyelerinin sınırlarını aşağı yukarı şu ana kadar tatmış olman lazım. Öyleyse neyi kovalıyorsun, neyden korkuyorsun? “Başarı”, seni sistemin içinde kilitli ve boş şeyler peşinde koşar halde tutmak için, yaşlı ve mutsuz adamlar tarafından uydurulmuş, bir reklam ajansında asgari ücretle haftada 80 saat çalışan bir metin yazarı tarafından sana yutturulmuş, pahalı bir yalan. Bir hamster tekerleği. Tavşanın sırtındaki sopaya bağlı bir havuç. Hayatın tek bir anlamı var, o da yaşamanın kendisi. Nefes al, nefes ver. Geri kalanı uykuya dalmadan önce kendi kulağımıza fısıldadığımız fasa fiso ve mastürbasyon rüyaları. Bu hayatı her nasıl yaşadıysan, iyi yaşadın. Ne yaptıysan, doğru yaptın.  Rolünü oynadın. Hepimiz de bunu görmeye gelmiştik. Hiçbirimizin, en “kötü”müzün bile başka şansı yoktu.  Aslında vardı. Hepsini de yaşadı. Biz bunu seyretmeyi seçtik. İzlemek ve öğrenmek için buradasın.  Şovunun en heyecanlı kısımları en çok ağladığın ve en kötü yaralandığın kısımlar. Onlara bayılıyoruz. Sen de bayılıyorsun. O zaman neden onlardan korkasın? Mevzu yaşamak değil mi?

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Can Gox’dan “Deli Eylül” Yorumu!

Sevilen, başarılı besteci ve yorumculardan Can Gox, yeni albümü “Dem”in ikinci teklisi “Deli Eylül”ü yayınladı. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: