Can Temiz ve Can Bonomo’dan Yeni Tekli: Misafir

Can Temiz ve Can Bonomo‘dan yeni tekli “Misafir” tüm dijital platformlarda yayında.

İki yakın arkadaş olan ve aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen dijital programları “O tarz mı?” ve “Oyunlar Holding“te de beraber sıkça karşımıza çıkan ikiliden bu kez müzikal bir işbirliği geldi. Can Bonomo’nun şair kimliğiyle yer aldığı ‘Misafir’ zaman ve form kavramlarının eriyip birbirinin içine geçtiği, insanın kendisiyle olan bağlarının kopukluğunu ve içinde yüzüyormuş gibi hissettiği kaygılar ve korkular havuzunu duygusal olarak dışavuran, sözlerden, seslerden, gürültülerden oluşan bir yolculuk gibi.
 

Söz ve müziği Can Temiz imzası taşıyan şarkının prodüksiyon koltuğunda oturan Ali Rıza Şahenk aynı zamanda şarkının miks ve masteringlerini de üstlendi. Şarkının kapak görseli ise Kenan Kara’ya ait. 

Can TemizMisafir’ ile ilgili hislerini şöyle anlatıyor:
 
Misafir, içimizde her an bizi içine çekmek için bekleyen karanlık ile ilgili. Hayatımız ne kadar iyi giderse gitsin, her an pusuda bir anlık zayıflığımızı kollayıp, dev, yıkıcı ve acı verici bir iblis gibi açığa çıkan ruhumuzun en sakat tarafları ile ilgili. Bu karanlığın içimizde kapladığı yere ve üzerimizde sahip olduğu gücün karşısında kendimizi kendi ruhumuzda rahatsız bir misafir gibi hissetmekle ilgili. Uzun yıllardır dostum olan Can Bonomo ile ortak bir şarkı yapmak her zaman hayalimdi. Onca zaman sonra yapacaksak hakkıyla yapalım istedim ve tüm kaygılarımızı bir kenara bırakıp tamamen artistik tatminimizi yaşayacağımız bir şarkı ortaya çıktı. Dostluğumuzun ve diğer çok yetenekli olduğu bütün alanların ötesinde, Can Bonomo çağdaşı olmaktan gurur duyduğum, çok yetenekli bir şair ve bu yüzden bu projede şair kimliğiyle var olmasını çok istedim.”

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: