Can Baydar’dan Nihavent Makamında Bir Vals; “Mezarımın Yeri Güzeldir”

Ankaralı kült rock topluluğu Gece grubunun bestecisi ve vokalisti olarak hayatımıza giren Can Baydar solo kariyerine emin adımlarla devam ediyor.
 
 Kariyerinin ilk solo albümü “Umudun Arka Yüzü”nü geçtiğimiz Nisan ayında yayınlayan sanatçı, yeni romantik teklisi “Mezarımın Yeri Güzeldir”Atölye 314 etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu.
 
Sonsuz Sevginin Köklerine Doğru Akustik Bir Yolculuk
 
Nihavent makamı bir vals olan tekli, müzisyenin yaratıcılık yelpazesini daha da genişletiyor. Sanatçı “Mezarımın Yeri Güzeldir” ile dinleyicileri sonsuz sevginin köklerine doğru, akustik bir yolculuğa çıkarıyor. 
 
Şarkı’nın düzenlemesi Cem Şahin ve Can Baydar imzası taşıyor. Can Stüdyoları’nda İstanbul Strings tarafından kaydedilen yaylıların düzenlemeleri ise Emre Merallı’ya ait. Şarkının mix ve mastering’i ise Erim ve Evren Arkman kardeşler tarafından Hayyam Stüdyoları’nda gerçekleştirildi.
 
Selin Sanlı ve Emir Görpüz yönetmenliğinde çekilen klipte Can Baydar’a oyuncu ve dansçı Gülnara Golovina eşlik ediyor. İki gün süren çekimler Epilog Stüdyoları’nda, Aida Restaurant ve dış mekanlarda gerçekleştirildi.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: