Çağrı Yıldırım’dan Single: Müptezelin Sitemi

Çağrı Yıldırım yeni şarkısı ‘Müptezelin Sitemi’ ile minimal tavrı ve güçlü sözleriyle müzikseverlerle buluştu. Yeni ve bağımsız sanatçı platformu OnAir Sahne’den yayınlanan ‘Müptezelin Sitemi’ alternatif müzik dinleyicilerini mutlu edecek.

Çağrı Yıldırım yeni şarkısı ‘Müptezelin Sitemi’ni OnAir Sahne etiketi ile yayınladı. Yıldırım, alternatif rock tarzındaki şarkısında minimal tınıları ve güçlü sözleri ile dikkat çekiyor. Bestesi, sözleri ve düzenlemesi kendisine ait olan şarkısında sanatçı, gündelik hayata yönelik bir eleştiride bulunuyor. Yıldırım’ı yaklaşık 10 yıldır bağımsız olarak yaptığı müzik çalışmalarıyla tanıyoruz.

Çağrı Yıldırım, şarkısı ‘Müptezelin Sitemi’ özelinde müziğini şöyle ifade ediyor:

Şarkılarımın çoğu kendi iç dünyamı anlatıyor. Bu durum onların öznel kılıyor. Fakat öznel kılındıkları vakit çoğulluğun tercihleri arasına giremiyorlar.  Şu an için şarkılarım başkalarına ayna olmaktan daha çok beni yansıtıyor. Bundan rahatsız değilim. Müziği duygu ve düşüncelerimi aktarmanın bir yolu olarak görüyorum. Şarkılarımın dinleyenlere ileteceği duygu ve düşünceler benim için çok önemli. Şarkılarım her şeyiyle bana ait ve onlar benden bir parça. Ben bu dünyadan gittikten sonra dahi dünyaya çakılmış çivi misali onlar beni her daim yaşatacaklar. Yetersiz kayıt ekipmanı onların ifade gücünü düşürse de, pürüzleştirse de elimden gelenin en iyisini deneyerek müzik dilinde konuşmaya devam edeceğim.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Gormot Sessizliğini “Korku” İle Bozdu!

Karadeniz’in büyülü enstrümanı tulumu progressive rock formuyla birleştirdiği iki yıl önce yayınladıkları ilk single “Hicazuri” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: