Burcu Tatlıses » Röportaj

Güzel Kokuyorum albümü ile iyi bir çıkış yakalayan Burcu TATLISES Rockistasyonu.com’un sorularını yanıtladı.

Rockistasyonu.com:

Şiir ve şarkı sözü yazmak, çeşitli müzisyenlerin albümlerinde bestelere imza atmak şimdi ise “Güzel Kokuyorum” ile gelen ilk albüm. ”Artık kendi albümümü yayınlamalıyım” demeye nasıl karar verdiniz?

Burcu Tatlıses:

Uzun zamandır şarkı yazıyorum ve söylüyorum. Başka yorumcular için yazdıklarım dışında, kendime özel, kendim için sakladıklarımı içimde taşımak zorlaşmaya başlayınca, bunlar benden gitsin de yenilerine yer açılsın dedim. Böyle çıktı ortaya “Güzel Kokuyorum”.

Rockistasyonu.com:

Bir İstanbul Masalı, Zerda, Öyle Bir Geçer Zamanki dizilerinde de jenerik sözleriyle ve yorumunuzla yer aldınız.Şu günlerde yayında olan veya proje aşamasında olan dizilerden de bu tip teklifler var mı?

Burcu Tatlıses:

Bir kaç proje var, bakalım neler olacak 🙂

Rockistasyonu.com:

Biz dinleyiciler genel olarak bakınca, güzel bir şarkı sözüne rastladığımızda “kim bilir neler yaşadı” diye bir öngörüyle yaklaşıyoruz ama sizce de bu böyle midir? Yani bir müzisyenin söz yazmasında yaşadıklarının mutlaka etkili olduğunu düşünüyormusunuz?

Burcu Tatlıses:

Kendim için cevabını verebilirim bu sorunun. Yaşadıklarımın etkisi büyük ama bunun yanında gördüklerim, dinlediklerim, izlediğim filmler, hayal ettiklerim, kurguladıklarım da yazdıklarıma hikaye oluyor.

bbtt 1024x680 - Burcu Tatlıses » Röportaj

Rockistasyonu.com:

“Güzel Kokuyorum” albümünüzde birbirinden güzel 11 şarkı yer alıyor ve bunlardan biri “Bir Sana Bir de Bana”. BabaZula şarkısını çok başarılı yorumladığınız gözümüzden kaçmadı 🙂

Burcu Tatlıses:

Çok teşekkür ederim. Yeniden yorum konusu çok riskli aslında. Hele ki özgün hali zaten çok güzel ve özelse. Şarkıyı fazla sevmiş olmamın etkisi büyüktür sanırım ortaya çıkan sonuçta 🙂

Rockistasyonu.com:

Sosyal medya ile aranız nasıl? Facebook, twitter ve instagramdan en çok hangisini aktif olarak kullanıyorsunuz?

Burcu Tatlıses:

Hepsini elimden geldiğince aktif tutmaya çalışıyorum. Sosyal medya şu an birbirimize ulaşmanın en hızlı ve kolay yolu.

Rockistasyonu.com:

Gündelik hayatınızda müzik dışında uğraştığınız başka projeler var mı? Varsa bunlardan biraz bahsedebilir misiniz? 🙂

Burcu Tatlıses:

3,5 yaşında bir küçük adamdan daha büyük, karmaşık ve keyifli bir proje olabilir mi acaba: ) Bir Uzay büyütüyorum, başka sözüm yok 🙂

uıu 1024x683 - Burcu Tatlıses » Röportaj

Rockistasyonu.com:

Rockistasyonu’ndan haberdar mıydınız yoksa bu röportajımız vesilesiyle mi haberdar oldunuz? Bizim gibi her fırsatta öncelikli olarak Türk müzisyenlerine ve gruplarına destek olmaya çalışan oluşumlar hakkında düşünceleriniz ya da önerileriniz nelerdir?

Burcu Tatlıses:

Röportaj sayesinde tanışma fırsatım oldu sizlerle, umarım en kısa zamanda çok daha geniş bir kitleye ulaşırsınız. Böyle oluşumlar müzik yapan ve müzik dinleyenleri bir araya getirmek için çok önemli. Belki bir yerlerde henüz dinleyemediği şarkıları çok sevecek birileri vardır, insanları yeni ve güzel şeylerle buluşturmanın kıymeti büyük.

Rockistasyonu.com:

Son olarak sizi sevenlere ve Rockistasyonu.com takipçilerinize mesajınız nedir?

Burcu Tatlıses:

Hepsiyle mutlak en az bir konserde bir arada olmayı istiyorum ve diliyorum. Şarkının en gerçek hali, en kusurlusu ve en mükemmeli sahnededir her zaman.

Röportaj için tekrar çok teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz, bir Çanakkale konserinde buluşabilmek umuduyla…

Burcu Tatlıses:

Ben teşekkür ediyor ve en kısa zamanda diyorum…

dfdfd 1024x683 - Burcu Tatlıses » Röportaj

 

Burcu Tatlıses’in ilk albümü “Güzel Kokuyorum” Mart 2015’te yayınlandı. Albümde 11 şarkı yer alıyor. Prodüktörlüğünü Cihan Mürtezaoğlu’nun üstlendiği albümde Burcu Tatlıses’in söz ve müziklerinin yanı sıra, Mabel Matiz, Cihan Mürtezaoğlu, Emre Aksu ve Serkan Çevik’le birlikte yazdığı şarkılar da yer alıyor. Ve bir Babazula şarkısı Bir Sana Bir de Bana” ilk kez bu albümde yeniden yorumlanıyor.

Albümü aşağıdaki linklerden dinleyebilirsiniz:

Spotify:

http://open.spotify.com/album/0Yabi2MNWY37IwY0yIXMKI

Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=XaubF_4AUsM&list=PLh7nL8OXz_hhxjbYZJtcEJvjoqHZh2cb1

Itunes:

https://itunes.apple.com/tr/album/guzel-kokuyorum/id969946855

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

“Müziğimiz, Progressive Rock Müziğinin Kuzeyden Gelen Ruhu”- Gormot » Röportaj

Rockistasyonu.com: Dilerseniz klasik soruyla başlayalım; Gormot’un ismini nereden aldığını öğrenebilir miyiz? Aycan Yeter (Gormot): Kaynaklar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: