Burak Gürpınar Kurban’dan Melis Danişmend’e Kadar Önemli Açıklamalar Yaptı!

Ülkemizin önemli davulcularından biri olan Burak Gürpınar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, müzik yaşantısıyla ilgili merak edilen konulara açıklık getirdi.

Burak Gürpınar, sosyal medyadan kendisine KURBAN ve Melis Danişmend ile ilgili çok fazla soru geldiğini, bu yüzden bu açıklamayı yapma gereği duyduğunu belirtti.

Başarılı davulcu, KURBAN ile kaydettikleri ‘Gülümse‘ şarkısının hazır olduğunu fakat, 25 yıldır müzik yaptığı grup arkadaşı Deniz Yılmaz‘ın uzun bir süre önce, artık müzik hayatını devam ettirmek istemediğini paylaşması üzerine beklediklerini, elinde olmayan sebeplerden dolayı KURBAN ve Melis Danişmend ile olan müzik kariyerini sürdüremeyeceğini belirtti.

Burak Gürpınar‘ın açıklamasının tamamı şu şekilde;

Merhaba arkadaşlar,
Biraz uzun oldu biliyorum ama havale geçirmeden okuyabilirseniz ne mutlu bana, zira önemli bir konu… 
Bir süredir sözlük platformlarından, sosyal medyadan bana dm’den, yorumlardan KURBAN ve Melis Danişmend ile ilgili sorularınızı görüyor, mümkün oldukça cevaplıyorum. Beklentilerinizi anlıyor ve önemsiyorum. Bu nedenle herkes için konuyu netleştirmek adına bu açıklamayı yapma gereği duyuyorum.

Parçası olduğum PÜR Recording Studio’da 8 aylık bir çalışma neticesinde Kurban ile kaydettiğimiz “Gülümse” parçası 14 aydır hazır. Sizlerle çok buluşturmak istediğimiz bu parçanın klibi için de bir hayli çaba sarf ettik fakat gerçekleştiremedik. 25 yıldır beraber müzik yaptığım grup arkadaşım Deniz Yılmaz, 14 ay önce artık müzik hayatını devam ettirmek istemediğini bizimle paylaştığından beri beklemedeydik. Ancak bu bekleyiş tahminimizden uzun sürdü, sürüyor, belki de hiç tekrar başlayamayacak gibi…

Melis Danişmend ile çaldığım için KURBAN’la ilgilenmediğime dair mesaj ve yorumlar aldım. Halbuki Melis ile 1 seneyi aşkın süredir verimli bir konser veya albüm, kısacası herhangi bir üretim yapamadık. 
Daha önce duyurmasak da yollarımız devam etmeyecek gibi gözüküyor.

Bir müzisyen olarak müzik üretmenin ve ürettiğim müziği sahnede icra etmenin beni ayakta tutan yegane şey olduğunu bilmenizi isterim. Elimde olmayan sebeplerden bunu artık Kurban ve Melis Danişmend ile sürdüremediğim için, beni hayata bağlayan müziğimi PÜR Recording Studio, ATHENA ve Mind Shifter ile sürdürmeye devam edeceğim. Bu açıklamayı, merak ettiğini düşündüğünüz kişiler ile paylaşırsanız çok sevinirim.

Herkese bol müzikli, konserli, eğlenceli, sağlıklı ve mutlu yıllar dilerim.
Konserlerde buluşmak üzere..
Sevgiyle. 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

3 Yorumlar

  1. Toygun Alboğa

    Bateristlerin kralından bateri dersi almak isterdim ya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: