Brian May’dan Bohemian Rhapsody Devam Filmi İçin Yeşil Işık!

Dünyaca ünlü efsane rock gruplarından Queen‘in efsane vokali Freddie Mercury‘i konu alan ve gişe hasılatıyla rekor kıran ‘Bohemian Rhapsody‘in devam filmi için Queen grubunun gitaristi Brian May‘dan yeşil ışık geldi.

Geçen yıl bir müzik dergisine verdiği röportajda yeni bir film fikirlerinin olmadığını söyleyen ünlü gitarist şimdi ise yeni film fikri üzerinde düşündüklerini belirterek “Hiçbirimiz filmin ne kadar büyük olacağını tahmin edemezdik. Filmin yapımına kalbimizi ve ruhumuzu verdik ve kimse filmin bu kadar başarılı olmasını, Rüzgar Gibi Geçti’den daha büyük başarı yakalamasını beklemiyordu. Yeni bir filmin olabileceğini düşünüyoruz. Ancak çok iyi bir senaryosu olmak zorunda. Uzun zaman alacaktır” ifadelerini kullandı.

Film, vizyona girdiği andan itibaren seyircileri ikiye bölmesine ve çeşitli eleştireler yapılmasına rağmen verilere göre 540 milyon dolar gişe hasılatı elde etmeyi başardı.

Film çekimleri için ayrılan 52 milyon dolarlık bütçe göz önüne alındığında, ‘Bohemian Rhapsody‘ harcanan rakamın 10 katı kadar bir kar yapmış oldu.

Böylelikle ‘Bohemian Rhapsody‘ ‘Straight Outta Compton‘u tahtından indirerek, tarihinin en çok izlenen müzik konseptli biyografi filmi oldu.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alper Kayman’dan Yeni Şarkı: “Eyvallah”

Necati ve Saykolar‘ın elektro gitaristi, aynı zamanda Rockistasyonu.com yazarımız Alper Kayman, “Eyvallah” adını verdiği yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: