Böyleyken Böyle’den Yeni Single: Niye Benle Savaştın

Böyleyken Böyle, yeni bir tekli ile müzikseverlerle buluştu. “Niye Benle Savaştın”, alternatif/indie müzik ve psychedelic space rock’tan esinlenerek oluşturulan, müziğinde baskın olarak synthesizerlar, elektro gitar riff ve sololarıyla ön plana çıkan bir şarkı. İçinde barındırdığı groove motiflerin yanı sıra duygusal tarafıyla da yoğun tınılara sahip parçanın sözleri, günümüz ilişkilerinde yaşanan psikolojik savaşları, ani duygu değişimlerini ve bu uğurda geçirilen uykusuz geceleri yansıtıyor.

Böyleyken Böyle grubu, 2018’de müzisyen Can Doe’nin prodüktörlüğünde 4 genç müzisyen tarafından kuruldu. Şarkılarının tamamının söz ve müzik üretimini kendilerinin yaptığı grubun solistliğini Mustafa Kır üstleniyor. Bass gitarda Berkay Eren, elektrik gitarda Muharrem Salcı, davulda Kaan Sarıcı yer alıyor. Müzik tutkusu ile bir araya gelen genç müzisyenler, müzik üretimlerini Türkiye ile sınırlı tutmadan, Avrupa ve dünyada da müzik yapan, geleceğin iddialı grupları arasında yer almayı hedefliyor. Grubun, Spotify ve diğer dijital mecralarda, kendi müzik kitlelerini oluşturdukları 3 şarkıları daha yer alıyor.
 
Menajerliklerini yeni nesil müzik şirketi Morrie Records’ın üstlendiği grup, 2022 yılında bir taraftan şarkı üretimleri devam ederken diğer taraftan sahne ve konser çalışmalarına ağırlık vererek müzik kitlelerini genişletmeyi planlıyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: