Bora Şahinkara ve Arkadaşları Sunar: Türkçe Sözlü Progressive Hard Rock Mini Albümü “Coni” Çıktı!

İzmirli müzisyen Bora Şahinkara‘nın söz ve müziklerini besteleyip, müzisyen arkadaşlarıyla kaydettiği ve 2017-2020 yılları arasında baktığı kedi “Coni“ye ithaf ettiği 5 parçalık mini albüm 8 Aralık 2023’te tüm müzik dinleme platformlarında yayına girdi.

2 enstrümantal ve 3 Türkçe sözlü parçadan oluşan ‘progressive hard rock’ türünde olan albümün bestecisi Bora Şahinkara‘nın kedisi Coni‘ye ithaf ettiği bir üçleme içeriyor: “Bir İsimsizin Teşrifi“, “Kedi” ve “Coni (Karşılaşma & Veda)“.

Bu üçleme haricinde “Bir Taşla İki Meşe” ve “Mülteci” adında iki parça daha barındıran albümde (Tarık Altun’la beraber tamamladığı Bir İsimsizin Teşrifi’nin bestesi hariç) tüm sözleri ve tüm enstrüman partisyonlarını Bora Şahinkara‘nın yazdığı albümde gitarları kendisi, davulları Gökhan Bektaş, bas gitarları Murat Küçükarslan, konuk gitarları Tarık Altun çalarken; üç sözlü parçayı üç farklı vokalist seslendirdi. “Kedi“de Ezgi Tekin, “Bir Taşla İki Meşe“de Zilan Yıldız, “Mülteci“de Serap Çiğdem Şahin mikrofon başına geçerken “Mülteci” parçasına çellosu ile Gökçe Bahar Oytun konuk oldu.

İki akustik partisyonunu da Bora Şahinkara‘nın kendisinin çalıp, kaydettiği “Coni (Karşılaşma & Veda)” haricinde tüm parçaların kayıtları, mix ve mastering’leri Phoenix Stüdyo‘da yapıldı. Mix ve mastering’lere Gökhan Bektaş imza attı.

Bir grubu olmayıp, bu albümü müzisyen arkadaşlarıyla vücuda getiren Bora Şahinkara bu parçaları canlı çalabilmek için bir grup kurma sürecine girmeye hazırlanıyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: