Anasayfa » Haberler » Bir ‘Hikaye’ Başlıyor: BadikAcoustic

Bir ‘Hikaye’ Başlıyor: BadikAcoustic

BadikAcoustic Cumartesi günü (9 Aralık) Taksim RedRock Sahne’de düzenlenecek konserle ilk olma niteliği taşıyan yeni bir konsepte hazırlanıyor.

Konseptin ana fikri sadece şarkı söylemek değil hikaye anlatmak.

BadikAcoustic ekibinin repertuarı yalnızca bestelerden oluşuyor.Farklı yönü ise bestelerin hikayelerinden, yapılış aşamalarından, ilham kaynağından ve gelişiminden de bahsedilecek olması.

Performansın monolog olmasından çok bir diyaloğa dönüşmesi ve bu sayede seyirci ile daha ‘sağlam‘ bir bağ kurulması amaçlanıyor.Beste hikayelerinin yanı sıra, düzenlenecek programlarda müzik tarihine damga vurmuş isimlerin de nadir bilinen hikayelerinden bahsedilecek.

BadikAcoustic programlarında bestelerin telif haklarının korunması amacıyla ve anlatıkan hikayelerin yalnızca BadikAcoustic ekibi ile seyirci arasında kalması amaçlandığı için yasak.Bunun bir başka nedeni ise konseptin hızlı tüketime karşı çıkması.

Mektup: 9 Aralık Cumartesi günü Taksim RedRock’ta başlayacak ve farklı farklı mekanlarda, cafede, sokakta, sahilde bir çok yerde devam edecek, alışılagelmişin dışına çıkacak birşey yapıyoruz.Müzisyenin, müzik üretmesi gerektiğini savunuyoruz.Üretilen hikayeleri yolun başında dinlemek isteyen herkesle yüz yüze, göz göze paylaşmak istiyoruz. Bu bağlamda açıkça söylüyoruz. Sanatın, eğlencenin ve entelektüel deneyimlerin acımasızca önünün kesildiği ve baltalandığı bu günlerde, müzik üreten herkes gibi desteğe ihtiyacımız var.

BadikAcoustik

Etkinlik linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında Tamer Uz

Tamer Uz
Rockistasyonu.com'da Kurucu ve Yönetici

Diğer Haberler

Pul Grubu’ndan Yeni Klip: Yanlış Hikaye

Temmuz ayında ‘Küçük Harfler‘ adlı şarkılarıyla ara single çıkartan Pul, geçtiğimiz yıl Aralık ayında yayınladıkları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir