Bir Çocuğun İç Sesinden, Travmaların Şarkısı: Irmak

Mavi Huydur Bende, büyüyememiş tüm çocuklara ithaf ettikleri yeni şarkıları “Irmak” ile bir çocuğun gözünden çocuk istismarını anlatıyor.

Şarkı, travmanın çocukta bıraktığı yıkıcı etkileri bir çocuğun ağzından şiirsel bir ifadeyle ele alırken, sözlerdeki metaforlar ve imgeler dinleyicinin bu gerçekle empati kurmasını amaçlıyor.

Bir diğer dikkat çeken ayrıntı ise albüm illüstrasyonunda, depremin unutulmayacak fotoğraflarından olan ‘enkaz altındaki kızının elini bırakmayan baba’nın yürek burkan karesinin kullanılmış olması.

Serkan Atay bununla ilgili: Şarkıyı 6 yıl önce istismara uğrayan ve öldürülen Irmak isimli bir kız çocuğunun bende bıraktığı etkiyle yazmıştım. Depremde memleketim Antakya’yı, anılarımı ve tanıdığım birçok insanı kaybetmiş biri olarak, şarkının aslında benim bu süreçte hissettiklerimle de özdeşleştiği gerçeği ile yüzleştim. Ve bana daha da ağır gelen bir tesadüf yaşadım. Gördüğüm o fotoğrafta enkaz altında kalan kız çocuğunun adı da Irmak’tı. Maalesef bir türlü iyileşemiyoruz, acılarımız sadece şekil değiştiriyor.

Sözü ve müziği Serkan Atay’a ait olan şarkının aranjesi Serkan Atay ve Okan Acarbaş imzasını taşıyor. Şarkı Kedi Music Lab. etiketi ile 5 Mayıs’ta dijital platformlarda yayımlandı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: