Bir Adım Geriden’in Yeni Teklisi ”Kararsın” Tüm Dijital Platformlarda Yayında!

Yirmili yaşların başındaki dört İstanbullu gençten oluşan Bir Adım Geriden, yeni teklisi ”Kararsın”ı GROW etiketiyle yayınladı.

Beş yıl önce şans eseri tanışan Eren Yetik (Davul), Melihcan Çalışkan (Bas Gitar) ve Oğuzhan Özgür (Elektrik Gitar), Kadıköy’de ilk provalarını aldıklarında bambaşka tarzlarla başlayan uzun bir yolun ilk adımını attılar. Sonu gelmeyen vokal rotasyonları, sahnelerle geçen bir dönem ve sayısız ayrılığın ardından başladıkları yere geri dönen bu üçlüye vokal rotasyonunu kesin bir şekilde sonlandıran Emirhan Göl (Vokal) eklendi. Bir Adım Geriden, 2020 yılının son çeyreğinde kurulurken “Kal Bende” isimli teklilerinin temeli de aynı günün ortasında atıldı.

Bir Adım Geriden, indie ve alternatif rock dinamiklerini, başta gitar ve melodik klavyelerle müziğinde buluşturuyor. Yirmili yaşların başında olmanın spontane tecrübelerinden yansıyan sözlerini de, müziğiyle birleştirerek dinleyicilerine sunuyor.

Kuruluşunun üçüncü ayında “Kal Bende” isimli teklilerini hazır hale getirerek yayınlayan grup, iki ay sonra “Rüyam Biterken” isimli teklilerini Avrupa Müzik etiketiyle yayınladı. Bu süreçte BBI Music Co.’nun da desteğini alan grup, yeni teklisi Kararsın‘ı Avrupa Müzik/GROW etiketiyle yayınladı.

Yayınladığı iki parçayla güzel bir çıkış yakalayan grubun üçüncü teklisi Kararsın, 21 Mayıs tarihinde tüm dijital platformlarda yerini aldı. 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Alper Kayman’dan Yeni Şarkı: “Eyvallah”

Necati ve Saykolar‘ın elektro gitaristi, aynı zamanda Rockistasyonu.com yazarımız Alper Kayman, “Eyvallah” adını verdiği yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: