Bildiğin Gibi Değil’in İsyanı: “İnsan”

Ankara’lı alternatif rock grubu Bildiğin Gibi Değil, alıştığımız tarzının dışında, ikili ilişkilerden uzak, protest tarzdaki yeni şarkısıyla karşımızda.

Garaj Müzik etiketli “Gelgit” albümlerinin 3’üncü teklisi “İnsan” yayında!

İnsan”, protest duruşu ve çok yönlü aranjesi ile Bildiğin Gibi Değil’in ilk 2 teklisinde görmeye alışkın olduğumuz ikili ilişkilerdeki problemlerden sıyrılmış bir şarkı.

Bildiğin Gibi Değil, bu sefer evrensel düzene protest bir şekilde yaklaşıyor. Şarkı, insanın doğaya ve kendisine verdiği zararları, karar verenlerin bu güce ulaşırken açtıkları dönülmesi zor hasarları anlatıyor. Nitekim kapağında da yol açtığı tahribat görünür bir şekilde karşımıza çıkıyor. Agresif geçişleri, krizlerden yola çıkan duruş kalkışları, öfkesini gizlemeyen davul-bas partisyonları ve vermek istediği mesajı açıkça veren sözleriyle tam olarak bir başkaldırı tadında.

Söz ve müziği Dersu Doğan’a ait şarkının kayıt süreci Ankara Retro Stüdyoları’nda, mix ve mastering işlemleri ise Barış Yetkin tarafından yapıldı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sera Savaş’dan Kavuşamayanların Şarkısı: “Kıyametim”

Sevenlerinin “Zor Zamanların Yoldaşı” olarak tanımladığı, romantik şarkıların mimarı Sera Savaş, önümüzdeki aylarda tamamını dinleyeceğimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: