Bildiğin Gibi Değil İle Sorgulamaya Devam!

Bildiğin Gibi Değil, “Gelgit” albümü ile ilgili sinyalleri netleştiriyor.

Albümden yayımlanan bir önceki single’da alıştığımız tarzının dışına çıkan grup, aynı yoldan devam ederek yeni teklisi “Böylesi Kel” ile dinleyicisini daha da şaşırtacak.

Garaj Müzik etiketli “Böylesi Kel” sıradışı klibiyle birlikte bugün tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Böylesi Kel”, Bildiğin Gibi Değil’in önümüzdeki aylarda tamamını dinleyeceğimiz “Gelgit” albümünün 4’üncü teklisi.  Indie bir havayla başlayıp, sonra yeni albüm sound’una sinyal yakarcasına daha yoğun synth ve parlak gitar tonlarıyla kendini gösteren şarkının sözleri ile uyumlu sound’u bazen kaotik bazen de aradığı cevabı bulan partisyonlarıyla dikkat çekiyor.

Dersu Doğan, müziğinde olduğu gibi sözlerinde de aynı uyumla, hatalı davranmaya devam ettikçe tahmin edilemeyecek ve önüne geçilemeyecek tahribatları hatırlatarak durumun ne kadar ciddi ve gerçek olduğunu anlatıyor. Hayatımızın bir parçası haline gelen düzenin içine sürüklenen yaşantılarımızı, en başından beri ne kadar “ters ve yanlış” şekillendirdiğimizi bir tokat gibi yüzümüze vuruyor.

Klibinde ise “mücver yapmanın 20 yıldır yasak olduğu” bir paralel evren izliyoruz. Bolca ironi barındıran klip, YouTube Netd kanalından izlenebilir.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Şarkımın Hikayesi / 7.Bölüm (Anneler Günü Özel): Gizem Çelik (Gigi Öğretmen) – Benim Küçük Bebeğim

Her bölüm farklı bir müzisyenin şarkısının hikayesini anlattığı “Şarkımın Hikayesi” yedinci ve “Anneler Günü Özel” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: