Bertuğ Cemil’den Yeni Tekli!

“Sevilmeye muhtaçken kimileri, kirli avuçlara düşüverecek” ve “sardıysa siyaset, sefalet, depresyon dört bir yanını, değiştir güç sende” gibi dizelerle daha önce dünyadaki ve Türkiye’deki gidişata dikkat çeken Bertuğ Cemil, yeni teklisi “Yetti Gayrı” ile müzikseverlerle buluştu!

Bertuğ Cemil, yeni şarkısının içeriğini şu sözlerle ifade ediyor: “Yönetenlerin ve toplumlara yön veren güçlerin, hayat mücadelesi içindeki yığınları suni gündemlerle uğraştırıp kutuplaştırarak meşgul ederken, kendi menfaatlerini toplumların menfaatlerinin önüne koyarak hareket etmeleri şarkının başlıca eleştirisi”.

Bertuğ Cemil’in, yeni şarkısı “Yetti Gayrı” temel olarak bir riff şarkısı. Armonisi ve melodileriyle Anadolu Rock’a göz kırparken, sound’unun ana gövdesini power trio öğeleri oluşturuyor. Sözü, müziği ve düzenlemesi sanatçının kendisine ait olan şarkıda; Murat Ejder’in funky bas gitarı ve Soner Doğanca’nın funk rock ritmleri, parçaya mesajını destekleyen güçlü bir hareketlilik getiriyor.

“Yetti Gayrı”nın video klibi Londra’da “Blue Legume Islington” isimli mekanda, cadılar bayramı gecesi çekildi. Bertuğ Cemil & Sustain sahnesi aynı zamanda klip seti haline geldi ve ortaya enerjik bir performans videosu çıktı. Türkiye’deki ve dünyadaki yorucu ve akıl sınırlarını zorlayan gelişmelere paralel olarak maske ve kostümler kullanıldı. Yönetmen Esra Candan Sağınç’ın post prodüksiyonda kullandığı etkili efektlerle video son haline geldi.

Bertuğ Cemil’in yeni teklisi “Yetti Gayrı” TMC MÜZİK etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Feridun Düzağaç’dan Yeni Şarkı: “Kötü Adam”

Rock müziğin önde gelen ve sevilen isimlerinden Feridun Düzağaç “Kötü Adam” adlı yeni şarkısını dinleyiciyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: