Bertuğ Cemil’den Yeni Şarkı: “Gülümse”

“Yağmur” adlı hitiyle ses getiren ve ardından birçok albüm ve tekli yayınlayan Bertuğ Cemil’in, yeni tekli çalışması “Gülümse” müzikseverlerle buluştu!

Müzik çalışmalarına Londra’da devam eden Bertuğ Cemil, kendisinden yola çıkarak Türkiye’ye ve dünyaya yeni şarkısıyla seslendi. Kendisini anavatanının dışında görmeyen Cemil, Atatürk’ün “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” sözlerine atıfta bulunarak en karanlık zamanlarda bile değişimi arzulamanın, onun için emek vermenin önemini yeni şarkısıyla dile getirdi.

Şarkıda Bertuğ Cemil’in sıkça kullanmaktan hoşlandığı majör-minör geçişlerin etkisini hissetmek mümkün. Bu durum, gündelik hayatta yaşanan duygusal geçişlerin dinleyiciye hissettirilmesini sağlıyor. Şarkının sözleri, düzenlemesi ve enstrüman tercihleri de bu bağlamda ele alındı.

Bertuğ Cemil imzası taşıyan şarkının klip yönetmenliğini ve senaryosunu üstlenen İpek Erdem, aynı zamanda kamera karşısına geçti.  Kamera karşısında Erdem’e “Off Beat” ekibi eşlik etti. İstanbul’da çekilen klibin görüntü yönetmenliğini ise Ömer Coşkun yaptı. Şarkı ile ilgili fikirlerini “Gülümse, günümüzde genel olarak insanların mutsuzluğuna karşı hayatın devam ettiğini müzik ile ruhumuza derinden işleyen bir şarkıdır.” diyerek ifade eden İpek Erdem, ortaya koydukları kliple ilgili hislerini de “Bence clownesk yazım ve oyunculuk ‘Gülümse’ için olabilecek en tatlı iletim şekliydi.” sözleri ile aktardı.

Yeni tekli “Gülümse”nin davul kayıtları İstanbul’da Celal Avcı Drum Studio’da, vokal ve gitar kayıtları ise Zoom üzerinden bağlanarak Reha Omayer tarafından Bertuğ Cemil’in Londra’daki evinde yapıldı. Diğer enstrümanlar Omayer ve Cemil tarafından midi olarak programlandı. Teklinin kapak tasarımını ise Esra Candan Sağınç üstlendi.

Londra´da yaşayan ve orada sahne almaya devam eden Bertuğ Cemil’in yeni teklisi “Gülümse” MEYPOM etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında! 

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: