Bertuğ Cemil’den Çocuklara: “Yaşasın 23 Nisan”

MEYPOM Çocuk, Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemini anlatmak için hazırladığı özel içerikleriyle evlerinize konuk oluyor!

“Yağmur” adlı hitiyle ses getiren ve ardından birçok albüm ve tekli yayınlayan Bertuğ Cemil, Karagöz ile Hacivat serisinin yeni bölümü “Yaşasın 23 Nisan” ile karşınızda!

Bertuğ Cemil, çocuklar için dahil olduğu yeni proje hakkında, “Karagöz ile Hacivat, benim gibi Bursa’da doğmuş, yüzyıllar önce insanlara eğlence olmuşlar ve harika bir gelenek haline gelmişler.” dedi. Cemil, “23 Nisan,  Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanıdır ve benim de çocuklara olan sevgim, insanlığa olan sevgim ve inancımdan gelir; dolayısıyla tüm bunların bir araya geldiği bir projede yer almaktan, mutlu ve keyifli olduğumu belirtmeliyim.” ifadesini kullandı.

Bertuğ Cemil, hafızalara kazınan “Yağmur” şarkısının akustik versiyonu olan “Yağmur (Akustik)” ve “Karagöz ile Hacivat -Yaşasın 23 Nisan” bölümü için özel hazırlanan “El Ele Verelim” şarkılarını, çocuklar için seslendirdi. “El Ele Verelim” çocuk şarkısının sözleri Aysuda Ülkü Zeren tarafından yazılırken, şarkının müziği ve düzenlemesi ise Bertuğ Cemil tarafından üstlenildi. Bu şarkılar, Cemil’in yorumuyla “Karagöz ile Hacivat (Orijinal Müzikleri)” albümünde yerini aldı. Bunun yanı sıra, bu proje için Küp Prodüksiyon tarafından Bertuğ Cemil‘in iki boyutlu görseli de tasarlandı!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Pınar Azizoğlu “Dünya Telaşı” İsimli Albümünü Tüm Görkemiyle Dinleyicileriyle Buluşturdu!

İlk single’ı “ Anka”yı 2021 Ağustos ayında yayınlayan Türk Rock Müziği’nin güçlü sesli kadın vokali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: