Bertuğ Cemil 2023 Yılını ”Aşk Uzak” İsimli Şarkısıyla Karşılıyor!

Türk Rock müziğinin başarılı ismi Bertuğ Cemil, 2023’ün ilk teklisi “Aşk Uzak”ı müzikseverle buluşturdu!

Bertuğ Cemil imzası taşıyan tekli “Aşk Uzak”, kendi halinde bir Rock şarkısı iken müzisyen ve şarkı yazarı Orkun Bagatur’un gustosu ve düzenlemeye olan sihirli dokunuşuyla, heyecan verici bir elektro funk hit adayı olmaya hazır!

Aşkın içerisinde aşka yabancılaşmanın işlendiği yeni şarkı, minik bir münakaşanın bile duygusal dünyamızda birçok hesaplaşmayı tetikleyebilme ihtimalini hatırlatır nitelikte. Parça, modern synthesizer sesleri ve klasik funk gitarlarıyla 70’ler ve 2020’leri buluştururken, tatlı geri vokal dokunuşlarıyla da zenginleşiyor. Bertuğ Cemil, şarkıda 1977 Fender Stratocaster, 2015 Gibson Les Paul Traditional, 2020 handmade CBG İstanbul guitar olmak üzere üç ayrı gitar kullandı.

“Hiçbir ilişki durağan değildir, sürekli devinim halindedir.” diyen Bertuğ Cemil, şarkının ritmik yapısıyla bu devinimin örtüştüğünü dinleyiciye de hissettiriyor.

Sözü ve müziği Bertuğ Cemil’e, düzenlemesi Orkun Bagatur ve Cemil’e ait şarkının klibi, Esra Candan Sağınç yönetmenliğinde, Datça Aktur ve civarındaki koylarda Ağustos 2022’de iki günde çekildi. Sanatçının en sevdiği yer olan Aktur ve çevresinin doğal güzellikleri eşliğinde, yaza duyulan özlem, denizin verdiği sonsuzluk hissiyatı şarkıda “aşkın uzaklığı” temasına uygun bir şekilde; fakat hüzne boğmadan yansıtıldı. Datçatube Instagram sayfasının yöneticisi Ali Tan Sökmenoğlu’nun teknik ekipman ve görsel destekleri ile klip son halini aldı. Klipte, Bertuğ Cemil’e yakın arkadaşları eşlik etti. Teklinin kapak tasarımını ise Esra Candan Sağınç üstlendi.

Yeni şarkılarını hazırlamaya devam eden Bertuğ Cemil’in, “Aşk Uzak” adlı yeni teklisi TMC MÜZİK etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Gökmen Devrimci’den İlk Single: “Katiller”

Gökmen Devrimci, “Katiller” isimli ilk teklisini yayınladı! Protest bir rock/metal şarkıyla ilk teklisini yayınlayan Gökmen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: