Barış Çapkın’dan art arda Projeler…

Barış Çapkın son projesi “Bulutlar Arası Yolculuk”tan bir şarkısını daha kliplendirirken; Olta Projesi’ne de bir şarkısının akustik kaydını bağışladı.

Meydanlar” Akustik versiyonu ile Olta Dayanışmada.

Barış Çapkın, İrfan Alış ile 2017 yılında yayımladıkları ve Ankara Garı patlamasını anlatan ortak çalışmaları “Meydanlar”ın akustik versiyonunu Olta Dayanışma projesine bağışlayarak; Olta Akustik Vol2 albümünde yer aldı.

Albüm gelirleri ile müzisyenlere destek olan Olta Serisi’nin yeni albümünde yayımlanan “Meydanlar” şarkısının sözleri İrfan Alış’a, müziği ise Barış Çapkın’a ait.

“Meydanlar”; Ankara Garı’na kız arkadaşını yolcu etmek için giden ve patlamada kız arkadaşını kaybeden bir adamın hissettiklerinin hikayesi. Gümüldür sahilde canlı olarak kaydedilen şarkıyı, dijital müzik platformlardan dinleyebilirsiniz.

Bulutlar Arası Yolculuk” projesinin son klibi de yayımlandı.

Barış Çapkın, daha önce yayımladığı üç şarkısının akustik versiyonlarından oluşan “Bulutlar Arası Yolculuk” çalışmasındaki tüm şarkıları kliplendirdi.

Projenin başında “Görsen Üzülürsün – Akustik”i ve yaklaşık bir ay kadar önce de “Ağladım İçime – Akustik”i kliplendiren Çapkın’ın projeden son klibi ise “Kaybolsam da – Akustik”e hazırlandı.

Bugüne kadar kliplerinin kamera arkasında görev alan Barış Çapkın’ın eşi bu kez kamera önünde yer almış. Ayşe Çapkın’ı tuvale çizim yaparken izliyoruz. Şarkı ile eş zamanlı başlayan çizim; şarkı bitiminde tablo oluyor. Yenilikçi fikirleri seven ve sık sık uygulayan Barış Çapkın ve Ayşe Çapkın klip sonunda biten tabloyu NFT haline getirildi. (Barış Çapkın daha önce de albüm kapağını NFT haline getirmişti ve bu alanda gerçekleşen ilk NFT cover olmuştu.)

Barış Çapkın, müzik çalışmaları ile ilgili olarak; “Son dönem akustik ağırlıklı çalışmalarımla dinleyicilerle buluştum. Şubat ayı içinde ise “Bil İstedim” isimli yeni şarkımı müzikseverlere sunacağız; o çalışmada da yine farklı ve “İLK” diyebileceğimiz özellikler var: Örneğin, şarkı kapak tasarımı şarkı sözlerine uygun şekilde tamamen yapay zekâ ile hazırlandı. Hazırlıklarımız bitiyor, şarkı çıktıktan sonra daha detaylı olarak anlatmak istediğim farklı ve güzel gelişmeler var” açıklamasında bulundu.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur”a Klip!

Geçtiğimiz günlerde dinleyiciden tam not alan “Git” adlı EP çalışmasını yayınlayan Ogün Sanlısoy’dan “Daha Dur” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: