Atlas RB Yeni Albümlerinin İlk Teklisini Yayınladı: Sevmek İçin Mi Yaratıldım

2020’nin ilk çeyreğinde yayınladıkları ‘Efendi Uyanıyor’ albümleriyle çıkış yakalayan rock grubu Atlas RB, yeni albümlerinden ilk teklisi “Sevmek İçin Mi Yaratıldım” şarkısını klibiyle yayınladı.

İlk bölümün teklisi olan ‘Sevmek İçin mi Yaratıldım’ isimli şarkı daha elektronikleşmiş ve arabeskleşmiş türk rock müzik piyasasına, blues rock ve hardrock esin-tilerini, yenilikçi bir duyumla iddialı bir biçimde harmanlayarak sunuldu.

Genel olarak tarzlarında isyan ve eğlence barındıran grup, hareketli ve yavaş tempolu şarkılarındaki duygusal ama aynı zamanda yırtıcı tınıyı bu albümde de devam ettiriyor.

İlk teklisi yayınlanan albümün, hem parça parça yayınlanması, hem de albümün ve grubun yırtıcı imajına gönderme yaptıkları ‘PARÇALAR’ albümü, 6 şarkıdan oluşuyor. Tam olarak konsept bir albüm hazırlayan Atlas RB, ilk albümlerindeki çizgisini bu albümde de koruyor. ‘PARÇALAR’ albümünde kelimenin tam anlamıyla agresif, yırtıcı ve eğlenceli bir imaj çizerek, hem müzik piyasasına kinayeli bir yaklaşım güden grup hem de sahnede gösterecekleri performanslara da göz kırpıyor.

Toplumsal ve sosyolojik olarak tüm bireylerin de kendinden bir şeyler bulabileceği şarkılar tasarlayan Atlas RB, ataerkil toplum dinamiklerine eleştiriler ve isyanlarda bulunuyor. Yine ilk albümdeki gibi bunu imgeleyerek kendi yarattıkları Atlas karakteri üzerinden anlatıyor ve dinleyicilerine sunuyor.

İlk albümde olduğu gibi yine tüm beste ve sözler grubun vokali Onur Uğur’a ait. Müzik yaratımı ve aranje sürecinde grubun gitaristleri Oğuzhan İçer ve Ömer Adil’in de katılımıyla kayıt sürecini tamamlayan gruba, bas gitarda Caner Koşunda ve davulda Kerem Toptaş eşlik ediyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Umut Kaya ‘Hicran’la Bahar Ayına Hızlı Bir Giriş Yaptı!

Alternatif sahnenin güçlü isimlerinden UMUT KAYA, yoğun geçecek yaz aylarını selamladığı yeni teklisi ‘Hicran’ Garaj …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: