ATHENA KAYSERİ KONSERİ

HİLTON KAYSERİ / O3.11.2017

  Herkese merhaba! Bu sefer ki konser yazım; gerçekten dinlemekten çok büyük keyif aldığım, çok sevdiğim, hatta ilkokuldan beri dinlemeyi, takip etmeyi hiç bırakmadığım grup olan Athena!
 
  Bu sene Zeyinli Rock Festivali’nde performanslarının sonuna kadar duramadım diye çok üzülüyordum ama tabii ki bunun acısını bu konserde çıkardım! Konsere girişi “Davet” parçasıyla yapan grup aynı enerji ve çoşkuyla yaklaşık iki-iki buçuk saat boyunca sahnede kaldı. “Bak Takılmana”, “Her Şey Güzel Olacak”, ” Yaşamak Var Ya”, “Skalonga”, “Holigan”, “Sen de Yap” gibi eski parçalarının yanı sıra “Ses Etme”, “Parçalanıyoruz”, “Ben Böyleyim”, “Bu Adam Fezadan”, “Kafama Göre” gibi yeni parçalarını da seslendirdiler. 
 

23262104 10155841411834889 33990710 o - ATHENA KAYSERİ KONSERİ

 

  Tüm grup üyelerinin enerjisi olsun, performansı olsun gerçekten aşşşırı güzel konserdi. Hepsi sahnede uyum içindeydi ve gerçekten bu işi yaparken kendi aralarında baya eğleniyorlar. E haliyle bu durum da seyirciye pozitif olarak yansıyor ve ortamda çok keyifli bir atmosfer oluşuyor. Enerji konusunda hiç bitip tükenmeyen enerjiye Gökhan Özoğuz ve Emre Ataker sahip diye düşünüyorum. Sürekli kıpır kıpırlar! 🙂 Bunu birçok yerden milyon kere söylemiş olabilirim ama ciddi anlamda fırsatını bulduğunuz ilk Athena konserine gidin! Fakat mekan konusunda biraz seçici olabilirsiniz. Zira bu konuda benim değinmek istediğim pek çok durum var.

 

  Konser gerçekten iyi hoştu ama ses sistemi gerçekten vasat durumdaydı. Burada grupla alakalı bir durum söz konusu değildir diye düşünüyorum çünkü; konser herhangi bir akustiğe sahip mekanda gerçekleşmedi. Bir otelin balo salonundaydı ve gerçekten tıkış tıkıştık, ses yayılmıyordu, cızırtılı, bazen anlaşılmayan durumlar söz konusu oldu. Bu durumda organizatörlerin biraz daha dikkatli olması gerekiyor. Mekanın kapasitesi olsun, ses sistemi olsun, dikkat etmeleri gerekiyor. Organizatörler dışında gerçekten seyircinin de sıkıntılı olduğu bir konserdi…

 

  İnsanlarımızda konser kültürü, sahnedeki insanı dinleme adabı maalesef yok. Bunu İç Anadolu yahut Kayseri diye ele almak istemiyorum fakat, telefon flaşlarını hiç kapatmayanlar mı dersiniz, konser boyunca kendisinin fotoğrafını/videosunu çekenler mi dersiniz, daha neler neler… Sahnede birileri varmış, bir iş icra ediyorlarmış ya da onları dinlemeye/izlemeye gelenler varmış umurlarında değil. Gerçekten çok terbiyesiz insanlar vardı ama işte anı yaşamaya baktık. Keyifli zaman geçirebilmek adına bir yerden sonra görmemeye, duymamaya çalıştık ama lütfen siz siz olun bu tarz işlere kalkışmayın. Hem sahnedeki müzisyenlere hem de onları dinlemeye gelenlere büyük ayıp.

 
 

23312980 10155841407289889 134953765 o - ATHENA KAYSERİ KONSERİ

  Konsere yeniden dönüş yapacak olursam, tüm bu şartlara rağmen gerçekten çok eğlendim. Konseri “Serseri Mayın” parçasıyla bitirdiler derken geri gelip iki parça daha söylediler. Bunlar da “Skalonga” ve ” Holigan” oldu. Baya bi eskilere gidip çılgınlar gibi dans ettik! 

23315988 10155841403989889 733380912 n - ATHENA KAYSERİ KONSERİ

  Konser sonunda gün içinde hatta bir hafta öncesinden mesajlara boğduğum, sürekli sıkboğaz ettiğim (hihihhii) Emre Ataker sayesinde tüm ekiple tanışıp, fotoğraf çektirip, imza da aldım. 🙂 Kendisi baya kahrımı çekti, o yüzden buradan da bir kez çok çok çooookk teşekkür ediyorum! 🙂 Hepsi aşırı tatlış, aşırı mütevazılar! 🙂

 Yani demem o ki ilk fırsatta Athena konserine gidin ama konsere gelen insanları rahatsız etmeyin!!!

Hakkında Zeynep Toker

Rockistasyonu.com'da Yazar / Allianz Motto Müzik

Diğer Haberler

“Sonsuz Döngü’nün İçine Davet” » Albüm Kritiği: Can Uzunallı – Sonsuz Döngü

Merhaba Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock müzikseverler. Bilindiği üzere; Makine, Murder King başta olmak üzere; ülkemizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: