Astrahan Küllerinden Doğdu!

Türk ağır metal müziğinin efsanevi gruplarından Astrahan‘ın 2003 yılında yayınladığı Bıkkın Kızgın & Keskin Küskün albümünden Ölücanlar şarkısı, eserin yaratıcısı olan ve 2016 yılında kaybettiğimiz Osman Metin Dikkaş‘ın 5. ölüm yıldönümünde yeniden hayat buldu.

Proje 999 etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alan şarkı, 2022 Haziran ayında yayınlanacak olan albümün de teklisi olma özelliği taşıyor. Söz ve müziği merhum Osman Metin Dikkaş’a ait olan şarkının yeni prodüksiyonu grubun eski üyesi Hakan Akkaya’nın imzasını taşıyor. Şarkının vokallerini de Taylan Ayık seslendirdi.

Proje 999 etiketiyle önümüzdeki Haziran’da Astrahan’ın 7 şarkısının daha yer alacağı bir albüm yayınlanması planlanıyor.

Ankara’da 1995 yılında Osman Metin Dikkaş tarafından kurulan Astrahan ilk olarak 1998 yılında Zor Olanı Yenmek demosunu yayınlamıştı. Aynı yıl Rock Station Festivali’nde ‘Yılın Ümit Veren Grubu’ ödülünü alan Astrahan, 1999’da Yedi Ateş albümünü yayınladı. Albümün bir diğer kayıt versiyonunu 2000 yılında tekrar yayınlayan grup, 2001’de Metalopat isimli bir EP’ye imza attı.. Astrahan’ın son albüm çalışması 2003 yılında yayınlanan Bıkkın Kızgın & Küskün oldu. Çeşitli şehirlerde verilen konserlerin ardından grup 2006’da dağıldı. Astrahan’ın kurucusu, sesi ve ruhu olan Dikkaş’ın 2016 yılındaki vefatıyla birlikte grup artık tamamen müzik sahnesinden silindi. Diken grubunun 2016’da yayınladığı Yenilmeyenler albümünde yer verilen Bıkkın Kızgın & Keskin Küskün şarkısı ile yeniden gündeme gelen grubun bilinen diğer şarkılarıdan bazıları şöyle: 

Aynı Dertler, Manyak Herif, Pisboğaz, Izdırabın Hakkı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Gökmen Devrimci’den İlk Single: “Katiller”

Gökmen Devrimci, “Katiller” isimli ilk teklisini yayınladı! Protest bir rock/metal şarkıyla ilk teklisini yayınlayan Gökmen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: