Anıl Kaplanoğlu’ndan 2 Şarkı Birden: Gri Kırmızı ve Kıyı Ol

Bu seneyi aktif geçiren ve yeni şarkılarını sık sık sevenleriyle buluşturan Anıl Kaplanoğlu, 2021’e iki şarkıyla veda ediyor.

Gri Kırmızı ve Kıyı Ol ismindeki şarkılarla ilgili müzisyen:

Her iki şarkım da ayrı ruh hallerinde olsa da sound olarak birbirine göz kırpıyorlar. Bir bütünlük yaratmaya çalıştık ve ikisini birlikte yayımladık. Ben, ‘Gri Kırmızı’yı aslında 2018 yılında yazmıştım. Hatta daha önce de bazı düzenlemeler denediğim bir şarkıydı. ‘Kıyı Ol’u ise 2021 sonlarında yaptım. Geçtiğimiz aylarda da düzenlemeler için Ekin Kepçeli ile bir araya geldik ve sonucunda tatmin olduğum işler ortaya çıktı. Bunun için ne istediğimi anlayarak yeteneğini ortaya koyduğu için Ekin’e teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulunuyor.

Çalışmanın kapak tasarımı da zaman zaman ortak çalışmalar da yaptıkları müzisyen Raven’in imzasını taşıyor. Raven mahlası ile tanıdığımız Meltem Yakışır aynı zamanda resimleri büyük beğeni toplayan bir ressam ve bu kez müziği ile değil, Anıl Kaplanoğlu’nun çalışmasının ruhunu yansıtan bir cover tasarımla projede yer alıyor.

Anıl Kaplanoğlu, son 2 yılda dünyaya bakış açısının radikal şekilde değişmesiyle müziğinin de olgunlaştığını ve hayata baktığı pencerenin müziğine yansıdığını düşünüyor. Başarılı müzisyen; “Yeni şeyler deneyip, döneme entegre olmayı seviyorum. Bir yandan da Anıl Kaplanoğlu sound’unu oluşturmaya çalışıyorum.” diyerek gelecekteki müzik yolculuğunun istikametini de belirlemiş oluyor.

Gri Kırmızı / Kıyı Ol Avrupa Müzik etiketiyle tüm dijital platformlardan dinlenebilir.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Kadri Karahan’dan Yola Devam Şarkısı: “Gençliğimin Ağacı”

İlk single çalışması “Karanlık Bir Drama”yı 2019 yılında yayınlayan şair, müzik eleştirmeni, fotoğraf sanatçısı ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: