Anıl Kaplanoğlu ve Raven “Modern Hapis” Pandemi Arkasında Şarkılar Bırakmaya Devam Ediyor!

İstanbul’dan Anıl Kaplanoğlu ve Samsun’dan Raven salgın sürecinde farklı şehirlerde dijital ortamda bir araya gelerek ‘Modern Hapis’ isimli şarkıyı ürettiler. OnAir Müzik etiketiyle yayınlanan şarkı dünya olarak garip ve zor bir süreci göğüslediğimiz şu dönemde yaşadıklarımızı anlatıyor.

Anıl ve Raven farklı şehirlerde yaşıyor olmalarına ve yasaklar yüzünden bir araya gelememelerine rağmen, şarkının hazırlanması ve kaydı sırasında tüm zorlukları müzik aşkları ve teknoloji ile aştı. İkili dijital ortamda bir araya gelip verimli bir çalışmanın sonunda bizi ‘Modern Hapis’ ile buluşturdu.

Anıl Kaplanoğlu ve Raven’in şarkısı ‘Modern Hapis’, iki müzisyenin salgın sürecinde bir araya gelerek sürecin izdüşümlerini yaşamlarının her alanına nasıl yansıttıklarını anlatıyor. Genç müzisyenler şarkılarının çıkış sürecini: “Bazı kırılma zamanları vardır ve o zamanlar tarihe karıştığında geride birçok sanat eseri kalmıştır. Gelecek bunu daha iyi çözecektir ama sanıyoruz bu dönem de o kırılmalardan birine şahit oluyoruz. Yaşadıklarımızı geleceğe taşıyan şarkılar da bunda büyük pay sahibi olacak. O nedenle ‘Modern Hapis’ ortaya çıktı” cümleleri ile anlatıyor.

Samsun’da yaşayan Raven, OnAir Sahne’nin ilk müzisyenlerinden ve OnAir kataloğunda birçok çalışması yer alıyor. Yine bağımsız bir müzisyen olan Anıl Kaplanoğlu da İstanbul’daki solo kariyerinde pek çok şarkıya imza atmış bir isim.

Modern Hapis’ şarkısının yönetmen Hakan Sözmen tarafından çekilen klibi de karantina süresince çektiği görüntülerde oluşuyor.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Pınar Azizoğlu “Dünya Telaşı” İsimli Albümünü Tüm Görkemiyle Dinleyicileriyle Buluşturdu!

İlk single’ı “ Anka”yı 2021 Ağustos ayında yayınlayan Türk Rock Müziği’nin güçlü sesli kadın vokali …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: