Altın Gün “Aşk” Albümünü Yayınladı!

Altın Gün‘ün 5. Albümü “Aşk”, yayında! Türkiye’de Gülbaba Records etiketiyle plak ve CD olarak da satışa sunulan albüm, 70’lerin Anadolu folk-rock müziğine coşkulu bir dönüşün izlerini taşıyor.

Aşk”, Amsterdam merkezli altılının dillere destan canlı performanslarındaki bulaşıcı enerjiyi yaymakla kalmıyor; grubun Türk saykedelik groove pop, bilim kurgu disko ve hülyalı asit folk türlerinde gezinen çığır açıcı sonik paletini bir adım daha öteye taşıyor. 

Altın Gün’ün yeni albümünde sizi ilk yakalayan şey enerjisi oluyor! Kullanılan klasik ekipmanlardan, kayıt tekniklerine kadar, her bir detaya atfedilen önem, albüme böylesi sıcak ve davetkâr bir hava katmış. Ancak her şeyin ötesinde, bu sound’da, gerçek bir mekânda ve zamanda yeniden bir araya gelerek müzik yapan arkadaşların coşkusunu buluyorsunuz.

Aşk” albümünde yer alan şarkıların tamamı, geleneksel Türk halk müziği ezgilerinin Altın Gün tarafından yeniden düzenlenmesiyle çıkmış ortaya. “Aşk”ı dinledikçe, bu eski şarkıların nasıl da sonsuza dek kulaklarda tınlamaya devam edeceğini ve her daim yeniden yorumlanmaya uygun olduğunu anlıyoruz.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sis Yeni Albümünü Yayınladı: “Nef’es”

Türkiye’de Doom Metal’in köklü gruplarından Sis yeni çalışması “Nef’es” ile dinleyicisinin karşısına çıktı. 15 Eylül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: