Alper Yazıcı ve Ezgi Erol Düeti “Özlüyorsan Hala” Yayınlandı!

Londra’da yaşayan Türk müzisyen ve prodüktör Alper Yazıcı ile müzikseverlerin Disney prensesi Moana’nın Türkçe sesi olarak tanıdığı Ezgi Erol’un yeni düeti “Özlüyorsan Hâlâ”, 15 Mart’ta yayınlandı. Söz ve müziği Alper Yazıcı’ya ait olan şarkı, tüm dijital müzik platformlarında dinleyiciyle buluştu.

Aranjör ve besteci olarak birçok müzisyenle ortak projelere imza atan Alper Yazıcı ve müzik çalışmalarının yanı sıra, rol aldığı dizi ve müzikallerle tanınan Ezgi Erol’u bir araya getiren “Özlüyorsan Hâlâ”, Londra merkezli Yuzy Production etiketiyle çıktı. Şarkının animasyon klibi de şarkıyla birlikte aynı gün dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

İki başarılı müzisyeni ilk kez buluşturan ve dingin bir melodinin üzerine Yazıcı ve Erol’un melankolik vokalleriyle hayat bulan şarkının söz, müzik, düzenleme ve mix mastering’i Yazıcı’ya aitken, trompette ise usta müzisyen Vecihi Akın’ın imzası var.

“Gurur ve önyargı insanları birbirinden koparıyor”

Dostluklarının eskiye dayandığını, ama  “Özlüyorsan Hâlâ” ile ilk kez birlikte şarkı söylemenin heyecanını yaşadıklarını belirten Yazıcı ve Erol, şarkının ortaya çıkış öyküsünü şöyle anlatıyor: “İki sene önce şarkı ortaya çıktığında, bu çalışmayı mutlaka birlikte seslendirmeliyiz diye düşündük. “Özlüyorsan Hâlâ”, bizim için özel bir şarkı. İçinde yaşadığımız zamanın çılgınlığı yetmezmiş gibi; insanların sadece aşkta değil, gündelik hayatlarında da gurur ve önyargı gibi kodlamalarla birbirlerinden koptuklarını anlatıyor.”

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Can Bonomo’dan Yeni Şarkı ve Klip: Dağ

Alternatif rock müziğin sevilen ve üretken isimlerinden Can Bonomo, “Dağ” adlı yeni şarkısını klibiyle birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: