Albüm Kritiği: Necati ve Saykolar – Mütemadiyen

Merhaba Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock müzik severler.Bu yazımda Necati ve Saykolar’ın dün yayınlanan ‘Mütemadiyen’ albümünü mercek altına aldım.

Şu anda dijital platformlarda yerini alan albüm 15 Mart’ta fiziksel olarak satışa sunulacak.

Albüm kapağına bakacak olursak grubun ilk albüm kapağı ‘Dur Bak Dinle Geç’e göre grup üyelerinin yüzünde daha ciddi ve kendilerinden daha emin bir ifade var.Grubun bugün geldiği noktaya bakarsak bu da gayet normal.

1 300x187 - Albüm Kritiği: Necati ve Saykolar - Mütemadiyen

Darknight ve DMC Music etiketiyle yayınlanan albümde 5 şarkı bulunuyor.Albümde yer alan tüm şarkıların sözleri ve müzikleri Necati Karadayı’ya ait.

Albümün prodüktörü ise hepimizin tanıdığı, çok önemli bir isim: Hayko CepkinNecati ve Saykolar, daha önce yaptıkları konserlerde de kendisiyle sık sık bir araya gelmişti.Albümü dinlediğinizde de bu müzikal birlikteliklerinin ne kadar verimli olduğunu göreceksiniz.

Albümün açılış şarkısı, grubun ilk video klip olarak da tercih ettiği ‘Hiç Ses Yok’. Şarkı, soundlarıyla olduğu gibi Necati Karadayı’nın eşsiz yorumuyla albümün çıkış şarkısı olmasının hakkını veriyor.

İkinci şarkı, albüme ismini de veren ‘Mütemadiyen’. Abümün başa alıp alıp dinlenebilecek, sözleri de kolayca akıllarda kalabilecek şarkılarından biri. 2:16.’dan sonra giren klarnet solosu da şarkıya ayrı bir hava katmış.

Yeni Baştan Hayat’ albümün üçüncü şarkısı.Hani bir şarkı dinlediğimizde ‘gitarlar cayır cayır’ deriz ya.İşte bu şarkıda öyle.Her ne kadar biraz slow başlasa da, ilk iki şarkıya göre daha hareketli.Bir heavy metal esintisi var.Necati ve Saykolar konserinde kafaları sallayabileceğimiz yeni bir şarkımız daha olmuş.Hayırlı olsun.

15137455 1057999990975229 8333111675495074512 o 300x200 - Albüm Kritiği: Necati ve Saykolar - Mütemadiyen

Necati ve Saykolar’ olurda halay ve oyun havası olmaz mı! Albümün sondan bir önceki şarkısı ‘Misafir’i dinlerken kendinizi kalkıp oynarken bulabilirsiniz.Benden söylemesi.Ve eminim ki yine Necati ve Saykolar konserinde bu şarkıyla her yer oyun havası, her yer halay olacak.

Bana göre albümün en iddaalı şarkısı ‘Çünkü’ en sona saklanmış.Şarkının giriş müziği beni nedense Yeşilçam’ın unutulmaz, efsane olmuş müziklerine götürdü.’Mütemadiyen’ şarkısında olduğu gibi klarnet bu şarkıya da ayrı bir hava katmış.Genel olarak da ‘klarnet’in rock şarkılarına ayrı bir hava kattığı fikrindeyim.

Mütemadiyen’ albümünün en beğendiğim yönlerinden biri de ilk albümde olduğu gibi sıfır km bestelerden oluşması ve 5 şarkı da yer alsa her şarkıya aynı titizliğin gösterilmiş olması.

Albümde emeği geçen herkesi kutluyorum…

iTunes - Albüm Kritiği: Necati ve Saykolar - Mütemadiyen  Türk Telekom Müzik - Albüm Kritiği: Necati ve Saykolar - Mütemadiyen


Albüm Bilgileri

Çıkış Tarihi:

2017

Şirket:

Darknight ve DMC Müzik

Kadro:

Necati Karadayı (Bağlama-Vokal)

Alper Kayman (Elektro Gitar-Vokal)

Barış Şanlısoy (Bas Gitar)

Serhat Ergür (Davul)

Şarkılar:

1.Hiç Ses Yok

2.Mütemadiyen

3.Yeni Baştan Hayat

4.Misafir

5.Çünkü

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

“Sonsuz Döngü’nün İçine Davet” » Albüm Kritiği: Can Uzunallı – Sonsuz Döngü

Merhaba Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock müzikseverler. Bilindiği üzere; Makine, Murder King başta olmak üzere; ülkemizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: