Akkor’dan Moğollar’a Saygı Duruşu!

Son olarak Şubat ayında Remotely Close albümü bünyesinde ZIV ile yaptığı iş birliği ile yer alan Akkor müzikal serüvenine Moğollar’a saygı albümü bünyesinde enstrümantal bir Cahit Berkay bestesi olan Dörde Özlem’i yeniden yorumlayarak devam ediyor.

Elektronik enstrümanlar ve bilgisayar destekli teknikler kullanarak parçanın ritmik ve melodik fikirlerini yeniden yaratan sanatçı, Dörde Özlem’in hissine öznel bir bakış açısından sadık kalarak parçanın hikayesini kendi cümleleri ile anlatıyor.

Kapak Tasarımı: Ozan Atalay

Mastering: Evren Arkman

//

Üstün Lütfi Yıldırım’ın elektro akustik projesi olarak 2010 yılında ortaya çıkan Akkor, Yıldırım’ın solo performansları yanı sıra disiplinler arası çalışmalarla görsel-işitsel kolektif performanslar üretip sahneler.

Akkor kent ve günlük hayatın barındırdığı sesleri üretiminin merkezine alarak synthesizer, elektro-akustik enstrüman ve bilgisayar destekli teknikler kullanır. Oluşturduğu müzikal hikayeleri görsel anlatılarla birleştirerek güçlendirir. Çok disiplinli kolektif birliktelikler ile ortaya çıkarttığı görsel, ses ve ışık ile donatılmış sahneleri performansın yapılacağı mekâna özgü düzenlemelerle gerçekleştirir.

Akkor yıllar içerisinde gerçekleştirdiği solo, duo, ulusal ve uluslararası etkinlikler ve platformlarda performanslarını sergiledi. İlk çok kanallı “Quadradesic” adlı proje ve performansını Mayıs 2019’da Babylon İstanbul’da gerçekleştirdi.

2020’de yayımladığı ilk stüdyo albümü “Durma”nın ardından Recep Akar yönetmenliğinde çekilmiş “Kalabalık” adlı kısa filmin müzik kompozisyonunu ve ses tasarımını yaptı, remix çalışmaları ile işbirlikleri gerçekleştirdi.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Sera Savaş’la “Gündüz Aşık Olmak”

Sera Savaş, albümün dördüncü şarkısıyla bizleri duygusal bir yolculuğa ve yüzleşmeye sürüklüyor.   Garaj Müzik etiketli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: