ADANA GİTAR FESTİVALİ – 1. GÜN

Bu yıl ilk kez düzenlenen Adana Gitar Festivali toplamda üç gün olmak üzere düzenlendi. Festivalin ilk gününe katılmayı tercih ederek, Bulutsuzluk Özlemi, Kaan Tangöze ve Yüzyüzeyken Konuşuruz’u dinlemek üzere festivalin ilk gününe katıldım.

İlk olarak sahneye Duman grubundan tanıdığımız, sevilen müzisyen Kaan Tangöze çıktı. Akustik gitarı ve mızıkası ile adeta bir müzik şöleni yaşatan ve dinleyiciyi coşturan Kaan Tangöze, “Gölge Etme” isimli ilk solo albümünden anlam dolu sözlere sahip olan şarkılarını bizler için seslendirdi. Solo albümünün yanı sıra Duman grubundan şarkılar da söyleyen Kaan Tangöze, sahnede ki süresinin biraz üzerine çıkarak bizlere güzel bir kıyak yapmayı da ihmal etmedi. ?

Bu güzel akşamın ortalarına doğru geldiğimiz sırada ise Kaan Tangöze sahneyi Yüzyüzeyken Konuşuruz’a devretti. Başarılı bir sahne performansı sergileyen Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu da seyircilerin beğenisini topladı.

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un ardından ise gecenin sonlarına doğru yaklaşırken sahne sırası efsane Rock grubu Bulutsuzluk Özlemi’ne geldi. Klasikleşmiş şarkıları, “Sözlerimi Geri Alamam”, “Tepedeki Çimenlik”, “Güneye Giderken” ve “Yetmiyor Yetemiyor” gibi performansları ile bizleri adeta coşturan grup, tabiri caizse cayır cayır çalarak, efsane bir sahne performansına imza attı. Bu klasikleşmiş efsane şarkılarının yanı sıra diğer şarkılarını da seslendiren grup tam anlamıyla muhteşemdi! Ayrıca grubun elektro gitaristi Deniz Demiröz gece boyunca attığı sololarla adeta kulaklarımızın pasını sildi.

Grubun bateristi Mert Alkaya’da aynı şekilde efsane bir performans sergileyerek dinleyicilerin beğenisini topladı.

Bu iki başarılı müzisyenin yanı sıra usta isim Sina Koloğlu’da neşeli tavırlarıyla geceye renk katarak, hem kendini, hem de bizleri daha da eğlendirdi. ?

Dinleyiciler olarak hep bir ağızdan söylediğimiz Bulutsuzluk Özlemi şarkılarının ardından ise saat gece yarısını gösterirken maalesef ki bu güzel akşamın sonuna geldik.

Yaklaşık 4,5 saatlik bir müzik şöleninin ardından festivalin ilk günü sona erdi. Benim için henüz eve gitme vakti gelmemişti. Festivalin ilk gününün bitmesi ile birlikte efsane Rock grubu Bulutsuzluk Özlemi’nin kulisine konuk oldum. Grubun vokali, üstat Nejat Yavaşoğulları, grubun elektro gitaristi Deniz Demiröz ve grubun bas gitaristi Ahmet Pekmezci ile ettiğimiz keyifli sohbetin ardından bu güzel an’ı ölümsüzleştirmek adına fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedik.

DD YT NY 840x1024 - ADANA GİTAR FESTİVALİ – 1. GÜN

Ve bu güzel karenin ardından artık gecenin sonuna gelmiş olduk. Elimden geldiğince sizlere Adana Gitar Festivali’nin ilk gününde yaşananları aktarmaya çalıştım, umarım sizin için yeterli olmuştur. Eğer hâlâ, “daha fazlası olsaydı keşke” diyorsanız ya da “birkaç performans videosu olsa iyi olurdu” diye düşünüyorsanız Bulutsuzluk Özlemi’nin üç farklı canlı performansına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Başka bir festival yazısında görüşmek üzere, hoşça kalın! ??

Hakkında Yılmaz Tokatlı

Webmaster & Yazar - yilmaztokatli.com

Diğer Haberler

“Sonsuz Döngü’nün İçine Davet” » Albüm Kritiği: Can Uzunallı – Sonsuz Döngü

Merhaba Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock müzikseverler. Bilindiği üzere; Makine, Murder King başta olmak üzere; ülkemizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: